Šílenství, anebo dobře promyšlený tah? To uvidíme za pár měsíců. Teď každopádně nezbývá než kroutit hlavou nad plány americké stanice CBS, která chystá seriál se Sherlockem Holmesem. Setkáme se v něm s jeho modernizovanou verzí, která operuje v New Yorku, a pravděpodobně ji čeká velice žalostný osud.

Proč? Protože to zkrátka celé smrdí jednou velkou katastrofou. Warneři a BBC měli obrovské štěstí, že dokázali rozchodit 2 vydařené verze Sherlocka pro moderní věk - jednu nabušeně blockbusterovou, druhou televizácky superchytrou. Je vedle nich místo pro třetí pokus o holmesovské pošťuchování, navíc s dost nevýrazným názvem Elementary? Při pohledu na nabídku CBS těžko (povětšinou tam běží oddechové komedie nebo polo-telenovely). A situaci nezachraňuje ani obsazení Sherlocka, které si podle nejnovějších informací zahraje Jonny Lee Miller.

Sympatický Brit sice mohl mnohé fígle odkoukat od samotného Cumberbatche, se kterým se objevil v londýnském divadelním Frankensteinovi (hrál na střídačku doktora i ústřední monstrum). Na první pohled ale působí až příliš obyčejným dojmem, což jen potvrzuje domněnky, že se CBS nehodlá nijak vytáhnout. Prostě dá klasické postavě další tvář a bude doufat, že nachytá diváky vyloženě kvůli kvalitám jejích ostatních inkarnací. Třeba to nakonec vyjde a sledovanost protrhne střechu. Natěšení na kvalitní seriálovou podívanou se ale zatím příliš neobjevuje.