Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Mr. Hlad
08.04.2012 22:21:39
on-line

Killing je pecka a čerstvě začala druhá sezóna, tak jsme to tam hodili. Věci jako Castle, Fringe, Smash nebo Justified jsme nechytli od začátku, tak tady prostě nejsou, ale dočkají se klasických recenzí. Sem půjdou jen nové a čerstvé věci (mluvím o sezónách, ne o seriálech)

Tenhle článek vůbec nemá fungovat jako recenze, hlavně jde o přehledovku toho, co se kde děje, co se jak vyvíjí a čemu stojí za to věnovat čas. Já bych osobně po prvním díle třeba Missing odpískal, ale teď jsem rád, že na to koukám a začíná mě to docela i bavit, tímhle článkem se snažíme tyhle aktuální seriály hlídat a naznačovat, čemu stojí za to věnovat čas. Většina lidí dá první dva díly a pak pokračuje, nebo na to kašle. My tu chceme sledovat ty věci dýl. Většina lidí koukne na seriál, dá mu dva tři díly a pak buď pokračuje, nebo na to kašle. My tady chceme ty seriály mapovat delší dobu, protože kvality se mohou ukázat později a byla by škoda ten nebo onen seriál zavrhnout jen kvůli tomu, že se nepovedl pilot.

Klasické recenze těhle věcí taky budou, napíše je nejspíš někdo jiný a bude to fakt víc recenze než tohle, tady jde ale opravdu hlavně o nějaký kontinuální vývoj kvality a děje a jestli stojí za to sledovat nebo ne. Větší ambice tu nejsou.

A samozřejmě jakmile budeme mít jasno, seriál půjde pryč a nahradí ho něco jiného, respektive jakmile se spustí další zajímavý projekt, který stojí za to měsíc nebo dva sledovat, tak sem přibude. Tahle rubrika není napevno fixovaná na Touch, Awake, Killing a Missing, ale jednoduše se nám moc nechce naskakovat do rozjetého vlaku u jiných seriálů nebo čekat čtvrt roku na to, než přijdeme s recenzí, která by mohla být "objektivní".

Byla by chyba na tohle koukat jako na recenze, proto to taky není nazvané recenze a není to v rubrice recenzí :) No a hlavně to je asi spíš pro lidi, co nekoukají na patnáct seriálů týdně :)

xxendxx
08.04.2012 16:49:19
on-line

Mr.Hlad
v tom pripade, co tu dela Killing? ..... mnohem zajimavejsi jsou situace kolem Fringe (klesajici/stoupajici kvalita, sance na zruseni/obnoveni, house a jeho posledni chvilky, atd...) Nejak mi unika pointa "recenzovat" kazdej tejden epizodu Awake, Touch atd... kdyz to ma 1/ par dilu a kazdej si na to muze udelat nazor sam, protoze to cely odkouka za vecer (narozdil od rozjetejch veci, ktery jedou x. serii a nikdo nevi, jesli ma smysl na to koukat nebo ne, s ohledem na kvalitu), 2/staci napsat, ze zacina ten a ten serial, mozna "zrecenzovat" prvni dil a pak se k nemu vratit az po cely serii a zhodnotit to jako celek (viz clanek Alcatraz, kterej se mi libil). Kazdotydenni clanek je ukradenej vsem, komu je uradenej serial a zbytecnej pro vsechny co na to koukaj, protoze.... ehm, protoze na to koukaj. Leda ze by ten dil nekdo nepochopil a potreboval si precist, jakej na to ma mit nazor.

tim neminim nejak hejtovat a flejmovat, ale proste mi to nedava moc smysl. mnohem efektivnejsi (i kdyz stejne zbytecny) bych tady kazdej tejden videl seznam epizod vseho co bezi a u kazdy epizody (klidne i prelozeny z tv.com) o cem to bylo a co se tam delo.

Mr. Hlad
08.04.2012 16:27:44
on-line

Všechno bude. A tahle konkrétní rubrika se bude vyvíjet podle situace, nechtěli jsme do ní ale dávat seriály, který jsou už rozjetý

Memphis
08.04.2012 15:51:48
on-line

Tak tak, rubruka VIS by se sem rozhodně hodila... A taky mi tyhle články přijdou trochu zbytečný, ten popis děje už snad nikdo, kdo díl viděl, nepotřebuje. Neškodilo by třeba zakomponovat do článků i sledovanost a ratingy...

xxendxx
08.04.2012 13:19:54
on-line

a navic, urcite by potesila obdoba VIM, kde by se upozornovalo na starsi/ukonceny veci, ktery za to stojej. Karel by si mohl protlacit Buffy a ostatni by se dozvedeli, ze krom LOST a PB existujou i jin, mnohem lepsi serialy, ktery neprovazel tak silenej buzz a hype, i kdyz jsou kvalitou na uplne jinym levlu.

xxendxx
08.04.2012 13:17:04
on-line

to se bude kazdej tejden psat, co bylo novyho v tehle 4 serialech? Zív! kdyz uz je to celotydeni, chtelo by to alespon dat doheomady neco z kazdyho lepsiho serialu, ne jen tocit 4 novinky, ktery jsou, ruku na srdce, kvalitativne zadna pecka. stejne tak u sitcomu. TBBT a Community sice fajn, ale ze bezi tuna mnohem lepsich veci, o kterejch tu zrejme ze ctenaru nema nikdo moc ani tucha, to je smutny. Pozornost by si zaslouzily rozhodne vic, nez tyhle dve prehypovacky..... just sayin...

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.