Tak se Master Chief přeci jen dočká hraného debutu. Nebude to ale ve velkolepém celovečerním filmu. Nebude to ani v zatraceně drahém seriálu z produkce HBO. Místo toho se podívá na web v seriálu nazvaném Halo 4: Forward Unto Dawn.

Možná vám to zní jako nějaký fandovský projekt, ale opak je pravdou. Webové Halo produkuje přímo Microsoft ve spolupráci s Xboxem, a jeho hlavním úkolem bude propagace čtvrtého dílu slavné herní série, který do obchodů dorazí letos na podzim. Seriál by nás měl do zápletky Halo 4 přímo uvést, proto v něm Master Chief bude mimo jiné inspirací pro mladého kadeta UNSC.

Onen mladík by měl po pěti patnáctiminutových epizodách skončit jako velitel vesmírné lodi. A poté se zjevit v nové hře. To už je ale víceméně všechno, co o seriálu víme. Obsazení a tvůrčí síly se zatím drží pod pokličkou a Microsoft by je měl oznámit až na červencovém Comic-Conu.

Tam se pravděpodobně představí i nějaká ta upoutávka, seriál pak odstartuje na podzim exkluzivně na webu Machinima. Může to být potřebný test k tomu, aby Microsoft konečně upekl pořádný celovečerák? Kdo ví, ale hrané Halo na webu je určitě lepší než žádné Halo.