O návratu Star Treku na televizní obrazovky se začalo mluvit ještě před tím, než se J. J. Abramsovi podařilo všem fanouškům vyrazit dech s jeho novou filmovou verzí. Z Abramse je od té doby jakýsi "strážce" Star Treku, což v praxi znamená, že teď jednak točí sequel, na který se těšíme jak malé děti, druhak by měl mít dohled nade vším, co má se světem Star Treku něco alespoň trochu společného.

Pokud by se tedy někdo chtěl v budoucnu pustit do znovuoživení Star Treku jakožto televizního seriálu, musel by nejdříve přijít za Abramsem a svou verzi mu předložit. Nebo možná nemusel, ale fanoušci by ho sežrali, kdyby to neudělal.

Přesně toho jsou si vědomi Bryan Fuller (pro NBC chystá nedávno oznámeného Hannibala) a Bryan Singer (to je ten docela dobrý režisér, co natočil první dva díly X-Men, Valkýru nebo třeba Obvyklé podezřelé). Právě tahle dvojka by se jednoho dne chtěla do televizní verze Star Treku pustit a všichni fanoušci pravděpodobně doufají, že to bude co nejdříve (ostatně o projektu už se opravdu mluví několik let). Jenže Fuller teď prozradil, že se ledy nezačnou hýbat minimálně do té doby, dokud nevyjde druhý film. Ten se ale chystá dorazit do kin až za rok (květen 2013).

I kdyby se tedy na tele Star Treku začalo pracovat okamžitě po premiéře dvojky, což je dost nepravděpodobné, nedožijeme se ho dříve než třičtrtě roku na to. Takže rovnou počítejte s alespoň dvěma lety. Útěchou budiž alespoň fakt, že by v seriáku mohl mít prsty Singer.