Zachtělo se vám více bulváru? Nám taky. A jelikož má být TVZone trochu odlehčenějším webem, za jednu takovou kulturně přístupnější oponu teď s námi můžete nahlédnout. Uděláme si menší exkurzi za dramatickými hrdiny „bé-háčka“ – podíváme se, jak se životy deseti vybraných celebrit změnily po megaúspěchu ve světoznámém seriálu Beverly Hills. A netvrďte nám, že jste se nedívali.

Jason Priestley aka Brandon Walsh

Koncem srpna třiačtyřicetiletý Jason sice neoplývá kdovíjak zajímavou biografií, špatně se ale rozhodně nemá. Na rozdíl od většiny svých hereckých kolegů se totiž stezek slávy ještě poměrně drží – sympatický Brandon (nebo jeho agent) se sakra snaží, aby u televize a filmu ještě nejaký čas vydržel. Pochopitelně nejde o žádné blockbustery nebo top seriály, ten chlapík má ale výdrž a klidně od něj můžeme ještě leccos čekat. Frajer s vyzáží Chrise O´Donnela ještě neřekl své poslední slovo! Věděli jste, že mezi Priestleyovy vášnivé koníčky patří profesionální závodění a hraní v rockové kapele? S Toyotou Rellia najel v rallye stovky kilometrů, vlastní i soukromou stáj FAZZT Race Team a od rychlých aut jej neodradila ani vážná nehoda před deseti lety. Tak možná ten restart Kurýra? 

  

Shannen Doherty aka Brenda Walsh

Kdo Shannen nezná jako Brendu z Beverly Hills 90210 (ehm), určitě jej okouzlila alespoň jako Prue v povedených Čarodějkách. Jako jediná z naší desítky má tato herečka za sebou účinkování ve dvou světoznámých seriálech. Co ji zaměstnává dnes? Filmům a televizi se věnuje spíše sporadicky. Mihla se například v satirickém thrilleru (co to znamená, se nás neptejte) Burning Palms se Zoe Saldanou či v novém televizním BH-čku z roku 2008, tykala si i s divadelními prkny a vyzkoušela televizní režii. Je o ní známo, že si moc nerozumí s Lukem Perrym – její roztržky s Dylanem občas ozdobí titulní stránky bulvárních tiskovin. Celkem třikrát Doherty fotila pro pánské lechtivé magazíny, za řízení pod vlivem alkoholu jí pak hrozilo i vězení... Sladký život superhvězdy! Ale za Flákače od Kevina Smithe jí budeme držet palce pořád. 

Luke Perry aka Dylan McKay

S Dylanem to povšechně není moc slavné. V Simpsonech a Family Guy si utahuje sám ze sebe, snad jediný jeho výraznější čin se uskutečnil v roce 2001. Perry si usmyslel, že zavítá na divadelní prkna, a to rovnou na Brodway. Něšlo o nic menšího, než o revival The Rocky Horror Show, kde si střihl postavu Brada Majorse. O tři léta později se mihl v další londýnské produkci When Harry Met Sally, díky čemuž si jej znovu všimli v Hollywoodu: jako hostující star se měl objevit v restartu televizních 902 10, se Shannen aka Brendou se ale na place tak poštěkali, že byl z epizody nakonec vyškrtnut. Luke propůjčuje svůj hlas do televizních animovaných pecek v Hulkovi nebo Mortal Combat, jinak je ale v jeho případě celkem výmluvné ticho po pěšině. Časy minirole v Pátém Elementu nebo dlouhodobé účinkování v HBO seriálu John from Cincinnati už jsou nejspíše minulostí.

Jennie Garth aka Kelly Taylor

Usměvavá blondýna Kelly oslavila v dubnu čtyřicítku, pořád ale vypadá hodně dobře a ráda se nechává fotit při různých příležitostech, zejména při předávání filmových a televizních cen. Zatím poslední „Prism Award“ obdržela za omračující herecký koncert v minisérii Girl, Positive před čtyřmi lety. Ve filmech neúčinkuje vůbec (naposledy 1998), v seriálech se jí ale daří. Nejen, že se objevila v úctyhodných dvaceti epizodách nového 90210, nyní také tvrdě maká na své první reality show. Ta nese jednoduše název Jennie Garth: A Little Bit Country, a... ano, dívají se na ni většinou ženy. Herečka živí tři potomky a je podruhé rozvedená. Ne, přímý kontakt na ni nemáme.

Brian Austin Green aka David Silver

Zatímco Shia LaBeouf utíral s finální klapkou Transformerů dvojky slinu po herecké kooperaci s Megan Fox, Brian se potměšile usmíval pod vousy. Miliony nadrženců na Zemi nevěřícně cvalily bulvy nad plakáty tmavovlasé femme fatale po uvědomění, že s jejich vyvolenou od roku 2004 randí bývalá hvězda Beverly Hills. Do oka si ti dva padli na place show Hope and Faith – jemu bylo třicet, jí osmnáct. Teď jsou manželé, na svět se už brzy podívá první malý Foxík... a jak se jinak vede Davidovi? Green se sem tam mihne v akčním filmovém béčku (céčku, déčku), vidět jsme jej mohli i v Zoufalých manželkách, televizním Terminátorovi nebo Smallville. V osobním životě jinak klasika: bitky na krev s paparazzi jsou na denním pořádku, policie už zná Brianův pozemek nazpamět.

Tori Spelling aka Donna Martin

Na první pohled možná uťáplou, na ten druhý ale překvapivě dominantní Tori v Americe zdaleka neznají jen jako seriálovou Donnu. Spelling se věnuje i psaní – na svém kontě už má tři knihy (z toho jednu pro děti) a jednu obrázkovou publikaci. Herečka, jejíž postava v Beverly Hills přicházela o panenství dlouhých sedm let, je taktéž známá nepřehlédnutelnými výkony v několika hororových snímcích. Těch vážných, i hrajících na komediálnější notu. Vidět jsme ji mohli ve Vřískotu 2, Scary Movie 2, nebo Lovecraftovském Cthulhu. Také ona má za sebou tříleté účinkování ve vlastní reality show, v roce 2006 se pak o ní psalo v souvislosti s patáliemi ohledně milionového dědictvím po zesnulém otci, o něž se rodina dohadovala. Dnes hostuje v druhořadých seriálech.

Ian Ziering aka Steve Sanders

Steve je symbol, je to persóna. V seriálu jsme jej mohli vidět po celou dekádu, ve všech deseti sezónách (spolu s Kelly, Donnou a Davidem). Ve vzpomínkách veřejnosti tak tenhle věčně dobře naladěný blonďák už nejpíše napořád zakotvil jako snílkovský bohém a kamarád Brandona Walshe, který měl díky svému otci peníze vždy na blízku. Asi by to byla velká náhoda, kdybyste si ho za těch uplynulých dvacet let pamatovali odněkud jinud, než právě z Beverly Hills 90210. Ne? No, nedivíme se. Nezapomenutelnou sebeparodující roličku si střihl s Keirou Knightley v Dominu (byl tam vedle něj i Green), jinak je jeho filmové a seriálové jezírko téměř zcela suché a tenhle týpek na sebe ani moc neupozorňuje. Holt tady někdo umí parádně šetřit a pak se fikaně odporoučet do ústraní... Ian je podruhé ženatý a má dcerku Miu.

Gabrielle Carteris aka Andrea Zuckerman

Tak tohle bude (bohužel?) rychlovka. Možná nepřízní vrtkavého osudu, možná nešťastnou souhrou náhod je představitelka Andrey asi stejně výrazná, jako její televizní alter-ego. Takže nijak zvlášť. Kudrnatá puťka sice v BH-čku byla vidět, postupem času ale její postava vyšuměla a diváci se o ní v podstatě nezajímali. Bylo to tím, že byla Gabrielle nestarší? Letos jí bude dvaapadesát... těžko říct. Carteris má nemalé zásluhy na dabování videoher se Spideym a Electrou a svůj hlas protlačila i do seriálového Batmana (2011), jinak toho ale moc nebylo. Jo, a se zakladatelem Facebooku nemá tahle ženština taktéž nic společného. Vdala se v devadesátém druhém za makléře a vychovává dvě děti.

Tiffany Thiessen aka Valerie Malone

Kdybychom měli vybrat jednu jedinou, tak na tuhle scénu z celých Beverly Hills nezapomeneme nejspíše ani na smrtelné posteli: nevlastní sestra svádící Brandona? Vášeň, sex, a sourozenecké tabu – kdo si dračici Valerii okamžitě nezamiloval, byl v devadesátkách za podivína. Tiffany se poté objevila v šíleném direct-to-video snímku Od soumraku do úsvitu 2, režíroval ji i Woody Allen v Hollywood Ending, a momentálně se angažuje v seriálové politické dramedy White Collar. Nejedno ocenění jí vyneslo i povedené televizní Saved by the Bell... Po herecké stránce tutíž tahle krasavice rozhodně nezahálí, Valerie ale bude už navždy stejně jen jedna. Cukrovala se mimochodem i s Brianem Austinem Greenem – Megan, haló? Tuhle bitvu buchet bychom chtěli vidět.

Kathleen Robertson aka Clare Arnold

Zapomeňte na Playboy a Shannen Doherty, Kathleen na to šla sice podobně, ale ve skutečnosti úplně jinak. Vůbec nevadí, že se k osádce Beverly Hills přidala až v devadesátém čtvrtém. Její postava Clare se ukázala být svůdnou mrchou, která si v ničem nezadá s Valerií – třeba Steve Sanders jí úplně propadl. A nejinak tomu je i ve skutečnosti. Robertson je totiž pořádná kočka, a herecky se jí daří přímo výtečně. Nejnověji v uznávaném seriálu Boss dokazuje, že je ženou nejen vytříbených uměleckých kvalit, ale i ladných křivek. Smyslná Kitty O´Neil se v televizní produkci stáje Starz kompletně svléká každých třicet minut, ke slintajícím divákům po celém světě se nedávno připojilo i osazenstvo TVZone. Držíme palce, Kathleen, našlápnuto máš znamenitě.

Ano, my víme, že se v téhle známé ulici na čas objevili i Hillary Swank nebo třeba Casper Van Dien, povídání o nich si ale šetříme do dalších, neméně zajímavých článků. Prozatím vězte, že znělka z Beverly Hills je na YouTube jedním z nejpřehrávanějších seriálových videí vůbec – bylo jen otázkou času, kdy si na podobné téma posvítíme i my. Tak kdo ze zdejší desítky je vaším oblíbencem?