Chopte se ovladačů, nažhavte rekordéry. Tentokrát se nás totiž nejen české stanice rozhodly solidně potrápit - minimálně první víkendový den se televize chystá rozzářit hned několika kvalitními kousky. A co dávají ostatní dny? Je libo nejdrsnější roli Toma Cruise nebo veteránského bručouna Clinta Eastwooda?

PONDĚLÍ

Zběsilý útěk - Nova Cinema - 21:55

Wayne Kramer nepatří mezi režiséry, kteří by pravidelně jednou za několik desítek měsíců stihli natočit nový film. Když už se ale za kameru postaví, stojí výsledek většinou za to - stejně jako v případě šest let starého Zběsilého útěku. V něm hledá gangster Joey (Paul Walker) po městě bouchačku, která se nesmí nikomu nepovolanému dostat do rukou. Bude to krušný večer... Noční krimi diváka pohltí svou atmosférou, špinavou drsnou akcí, skvělou hudbou a v neposlední řadě také stylovou režií. Karel Roden, krvavý hokej a nebezpečné Dejvice? Kramer má napětí v malíku, přesvědčte se sami.

Další tipy:
Vše o mé matce - Dvojka - 22:05
Rocker - Prima COOL - 23:50

ÚTERÝ

Jak svět přichází o básníky - Markíza - 10:30
Do útoku - Fanda - 20:05
Bez okolků - ČT2 - 22:15

STŘEDA

Collateral - Nova - 23:15

Jedna z nejvyhledávanějších hollywoodských star - Tom Cruise - jako nekompromisní šedivějící zabiják, dojíždějící za svými oběťmi v taxíku? Dejte podobnou látku do rukou Michaelu Mannovi a úsměv vám z tváře vyprchá rychleji než stačíte říct zásobník. Dvouhodinové kriminální drámo s nádechem filozofie se před lety sakra povedlo, představila se v něm navíc plejáda zvučných hereckých jmen v čele s Jamiem Foxxem nebo Markem Ruffalem. Po téhle pecce si už Nájemné vrahy se Stallonem nepustíte.

Další tipy:
Prime - Nova Cinema - 20:00
Koncert - ČT2 - 22:30
Hamiltonovi - Prima COOL - 23:05

ČTVRTEK

Volný den Ferrise Buellera - ČT2 - 14:15
Téměř dokonalý zločin - Nova Cinema - 22:00
Bez dechu - TV Barrandov – 22:25
Šepot - ČT1 - 23:45

PÁTEK

Gran Torino - Nova - 22:25

O tom, že je Clint Eastwood nejen výborný herec, ale také minimálně stejně dobrý režisér, se nikde nemusíme příliš rozepisovat. V roce 2008 si tento kalifornský rodák získal srdce dalších mnoha diváků snímkem, v němž všechny provrtává nenávistným pohledem a ošklivě na ně bručí, ve volném čase pak jeho postava opovrhuje svými novými asijskými sousedy. Válečný veterán Walt to v životě očividně neměl zrovna lehké a pokud chcete i vy zjistit, co je na Gran Torinu tak magického, stačí si těsně před víkendem zapnout v půl jedenácté večer bednu.

Další tipy:
Iluzionista - Nova Cinema - 20:00
Řidič slečny Daisy - Dvojka - 22:00
Já, robot - TV JOJ - 23:35
Bitva u Thermopyl - Prima COOL - 00:15
Povídka o policajtovi - Nova Cinema - 00:35

SOBOTA

Fontána - Nova Cinema - 00:25

Sobota je (jako vždy) zabijácká, Darren Aronofsky ale naštěstí vyčnívá dostatečně na to, aby dostal přiklepnuto pár vět extra. Romantický příběh s Hughem Jackmanem a Rachel Weisz navíc můžete brát jako stylovou průpravu k eposu sourozenců Wachowských s názvem Atlas mraků, jenž vtrhne za necelé dva měsíce do kin. Fontána je působivým příběhem zamilovaného páru, jehož vesmírnou osudovost nedokáží ohrozit ani běh staletí, zákeřná nemoc, či zničující válka... nebo ano? Nádherný snímek plný vyšperkovaného vizuálu a úchvatných hereckých výkonů vás donutí lapat po dechu.

Další tipy:
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly - Prima Family - 20:00
Harry Potter a Fénixův řád - Nova - 20:20
300: Bitva u Thermopyl - Nova Cinema - 21:50
Velký šéf - ČT1 - 22:05
Symptom Pandorum - TV Barrandov - 23:00
Jack se chystá vyplout - ČT2 - 23:10
Neuvěřitelný Hulk - Prima Family - 23:15
Vysoká hra patriotů - Nova - 23:15
Úsvit mrtvých - Prima Family - 01:25

NEDĚLE

JFK - Jednotka - 20:10

Stopáž by zde případné zájemce neměla odradit, právě naopak. V tříhodinovém skvostu, starém více než dvacet let, se Oliver Stone podíval na zoubek zřejmě nejznámějšímu atentátu v dějinách USA. Hlavní úlohu prezidenta, jemuž cosi vrtalo hlavou, svěřil Kevinu Costnerovi a obklopil jej neméně šikovnými hereckými kolegy. Tommy Lee Jones, Gary Oldman, Kevin Bacon a další tak září ve svižném životopisném filmu, který je názornou ukázkou toho, že i „nudné biografie“ se mohou zalíbit masám.

Další tipy:
Štěstí na dosah - Nova - 11:50
Čas zabíjet - Nova Cinema - 20:00
Colombiana - Markíza - 20:20
Případ Pelikán - Prima love - 20:35
Ten největší - Nova - 23:05

SRAČKY

Úterý - 20:00 - Nova Cinema - Rytíři krvavé oceli
Pátek - 22:20 - Prima COOL - Chrám zatracených
Neděle - 20:00 - Prima COOL - Taxi 4