Souhrny ze zahraničních reality show na TVZone.  

Survivor S25E05

Od dnešního dílu všichni čekali především rozuzlení příběhu modrého kmene. Ve zdecimovaném týmu už zbyli jenom dva soutěžící – Malcolm a Denise, které nakonec štáb po jednom rozdělil do dvou zbývajících kmenů. Malcolm skončil u žlutých a vyplatilo se mu to! Nejen, že posílený kmen vyhrál soutěž o odměnu (zápasy v bahně o sladkosti), ale také následující soutěž o imunitu. V té už však byl soupeř oslabený, protože drobná blondýnka Dana z červeného kmene dostala jakousi střevní chřipku, v neustálém dešti už horečky nedokázala déle snášet a nechala se z ostrova evakuovat.

 

Vzhledem k tomu, že k soutěži o imunitu následně normálně došlo, otevírá se otázka, jakým způsobem produkce vyřeší nedostatek soutěžících? Dočkáme se o jeden díl zkrácené sezony, jako třeba v Gabonu? Dojde po dlouhé době k finále ve dvou? Nebo ve finálové episodě budou soutěžit pouze čtyři hráči, jako třeba v Číně a poslední gigantická soutěž bude o odměnu? To se budeme muset nechat překvapit. Zatím jsme akorát s potěšením shledali, že ačkoliv červení prohráli, nevyhodili sympatickou Denise (ačkoliv tajnou imunitu modrého kmene nakonec našel Malcolm) a místo ní sáhli do vlastních řad a vyloučili slabší Dawson. A příběh sympatických outsiderů z modrého kmene pokračuje. (Anarvin)

Amazing Race S21E03
Ještě než se soutěžící přesunuli do indonéského města Bangil, čekal je úkol v podobě servírování tradičního jídla, které obnášelo odnést dvacet talířů najednou. První čtyři týmy, které překážkou doslova prosvištěly, stihly první ranní vlak a získaly oproti ostatním tříhodinový náskok. Zbylým soutěžícím nezbývalo, než čekat a doufat, že na ně nevyjde avizovaný u-turn.

 

Bangilské úkoly vůdčí týmy nijak nezpomalily, nikdo je nemusel opakovat, a tak skutečný závod o čas čekal až na dvojice, které do Bangilu dorazily pozdějším vlakem. Ve strachu o sovu pozici nakonec tým monstertruckerů u-turnoval dvojici suplujících učitelů, outsiderů podzimní sezóny, kteří se museli vrátit a splnit i druhý road-block. Díky tomu, že se tentokrát pustili do obou variant z plných sil, zvládli předstihnout i tým blondýn, Caitlin a Brittany, které bloudily se svým taxikářem a soutěž nakonec opustily. Pro první místo si tentokrát přiběhli vítězi první etapy, Abbie a Ryan. (Jan_G)

Paranormal Witness S02E11
Znovu se můžeme na vlastní vykulené bulvy přesvědčit o tom, že Paranormal Witness naštěstí nikdy nesklouzne do totálního seriálového bahna. Oproti minulému dílu opět přichází zlepšení, stejně jako před týdnem jsme pak svědky dvou kratších příběhů. V tom prvním s názvem Hollywood Sign Haunting si skupina přátel jednoho večera v Kalifornii usmyslí, že vyšplhá na kopec se slavným nápisem továrny na filmové sny. Netrvá dlouho a vyděšení mlaďoši spatří podivnou ženu v bílém, která si na půlnoční procházku vyšla oblečena ve stylu třicátých let. A tak trochu jí hnijí zuby a odpadává kůže... Honička v lese je o dost povedenější než minule, uspokojující je i historická pointa - příběhu se dá bez problémů věřit a je snadno zapamatovatelný i do budoucna.

 

Druhá paranormální story přišla s klasickou povídačkou rodinky v novém domě, ve kterém straší. The Good Skeleton - jak se také epizoda jmenovala - ale nakonec nebyl tak docela tím, čím se ze začátku zdál být. Když se malá Vuonovic dcerka začne kamarádit s imaginárním přítelem, rodiče ji místo návštěvy u psychiatra celé dny bedlivě sledují. O několik západů slunce později už matka trpí nočními můry a cosi se jí snaží zhypnotizovat, otce pro změnu nenechá v klidu dočíst ruka, sápající se mu v obýváku po krku... O co jde zlu tentokrát? Možná budete překvapeni. Nuda při sledování druhé půle reality show zdaleka nehrozila, ta první ale byla přeci jen o fous lepší. Uvidíme se za týden. (Davies182)