Do konce roku zbývá pouhých osm týdnů. Každým okamžikem vypukne neúprosný televizní souboj o koláče sledovanosti, jenž následně vyvrcholí řekněme posledními deseti dny letopočtu s číslovkou 2012. Ano - obchody se začínají nafukovat, manažeři prodejen ze skladů pomalu vytahují zaprášené vánoční stromky, a na nás v obýváku čekají nefalšované kulturní žně. Takže radši nic moc neřešte a v klidu nažhavte bednu, jako první ji ovládne pomalu nejlepší dramatický režisér současnosti...

 

PONDĚLÍ

Chyťte zloděje - ČT2 - 21:50

Jeden z největších filmových restů autora článku, a zároveň jedna z největších lásek KarlaR zavítá v pondělí večer do studia České televize. John Robie zde v podání ultimátního šviháka padesátých let Caryho Granta musí očistit své jméno, a dokázat, že nestojí za mnohačetnými krádežemi šperků z nóbl hotelů na francouzské riviéře. V režijní sesli trůnil deset let po konci druhé světové války Alfred Hitchcock, nestárnoucí romantické krimi strhne každého.

Další tipy:
Bláznivá dovolená - Nova Cinema - 20:00
Nejistá sezóna - TV Barrandov - 20:00
Cizinka - Dvojka - 22:00
Prci, prci, prcičky 2 - Prima family - 23:25

ÚTERÝ

Otec a otec - TV Barrandov - 20:00
Kokain - Nova Cinema - 22:05
Těžká váha - ČT2 - 22:20

STŘEDA

Nejsem blázen - Nova Cinema - 20:00

Před několika lety šlo o pravidelný, příjemný trend. Dnes ale podobné, neuspěchané příběhy s duší vídáme maximálně desetkrát do roka. Výborná zasněžená atmosféra + notně pesimistické postavy + americký zapadákov = Nejsem blázen. Mezi legendárním Paulem Newmanem a přísným Brucem Willisem to v tomhle dramatu jiskří způsobem, jenž vás po závěrečných titulcích donutí překontrolovat domácí protipožární čidla. 
 
Další tipy:
Pistolník - Prima COOL - 01:30
Expres foto - Prima COOL - 23:05
Sběratel kostí - Nova - 23:20

ČTVRTEK

V údolí Elah - ČT1 - 20:00

PÁTEK

Hra - Prima family - 23:15

Multimilionář Nicholas by si ke svým osmačtyřicátým narozeninám přál něco extra. Dárek, na který do konce života nezapomenete, zprostředkovává společnost CRS. Až do domu vám jej milerád doručí filmový mág David Fincher, jenž si bude chtít celý další průběh už od stříhání mašle netypicky natočit na kameru. Klidně jej nechte... Postava Michaela Douglase byla historicky první, které toto privilegium připadlo - mrazivý thriller!

Další tipy: 
Zorro - TV Barrandov - 20:00
Rozdvojená duše - ČT2 - 21:40
Barbar Conan - Prima COOL - 22:25

SOBOTA

8 mm - Markíza - 23:00

Než spolu režisér Joel Schumacher a herecká hvězda Nic Cage naskočili do tobogánu, který je svezl až na samé dno hollywoodského artu, točili hodně fajn filmy. Když se před více než deseti lety dali dohromady kvůli příběhu z prostředí toho nejdrsnějšího pornoprůmyslu, vznikl šokující detektivní snímek plný zrůdných odhalení, působivé brutality a šíleného napětí. Bonus: Peter Stormare jako záporák roku! 

 

Další tipy:
Na ostří nože - JOJ - 00:30
Zkrocená hora - Nova Cinema - 00:45
Speed Racer - Nova Cinema - 13:25
Indiana Jones a Poslední křížová výprava - Nova - 20:20
Zodiac - Nova Cinema - 22:05

NEDĚLE

Nepohodlný - Nova Cinema - 01:25

Nepohodlný se s divákem nemazlí. Vyžaduje totiž neustálé přemýšlení nad scénáristickými zápletkami (dle románu) a inteligentní dějovou linií. Pokud se v nedělní brzké ráno nenecháte odradit poměrně nesympatickým vysílacím časem, odmění se vám multižánrový snímek s výtečnými Ralphem Fiennesem a Rachel Weisz vskutku nezapomenutelnou podívanou. Před Michaelem Claytonem jeden ze stěžejních těžkotonážních zářezů do problematiky zdravotnických korporací.

Další tipy:
Nebezpečná rychlost - Prima COOL - 20:00
Parchanti - Markíza - 20:20
Bournův mýtus - JOJ - 22:30
Uprchlík - Markíza - 22:30
Ďáblův advokát - Nova - 23:10

SRAČKY

Středa - 22:20 - Nova Cinema - Brak
Pátek - 22:25 - Nova - Země krvavého slunce
Neděle - 16:20 - Markíza - Ve jménu krále