Výjimečně přeskočme letmé seznámení s dalším nabušeným televizním týdnem (jak jinak), a řekněme si rovnou to nejdůležitější: Prima COOL nás v pátek večer ve 21:25 poctí úvodní epizodou z povedeného, ne zase tak starého seriálu Procitnutí (Awake). V mysteriózním thrilleru září skvělý Jason Isaacs, pilotní díl režíroval osvědčený David Slade. Připomeňte si spolu s námi, že bohužel ne všechny silně nadprůměrné TV kousky přežijí do kompletní sezóny - zdravíme 666 Park Avenue a Last Resort! A jak je to tedy s těmi filmy? Šlápneme na plyn.

PONDĚLÍ

Poslední skotský král - 23:50 - Prima COOL

Skot Kevin Macdonald má za sebou prozatím tři filmové zářezy, ve všech případech se ale jedná o skvělé filmy. Když se roku 2006 poprvé postavil za celovečerní kameru, vzniklo z toho napínavé drama The Last King of Scotland. V něm září vedle Foresta Whitakera a Jamese McAvoye také aktaxovská Gillian Anderson, přičemž právě její postava opatrné Sarah dělá skotskému lékaři Nicholasovi (McAvoy) průvodce po Ugandě v podrůčí hrůzovládce Amina (Whitaker vyfasoval Oscara). Smutný příběh nabitý pravdivými emocemi si rozhodně nenechte ujít.

Další tipy: 
Simpsonovi ve filmu - JOJ - 15:20
Tři barvy: Modrá - ČT2 - 21:50
Nádech - Nova Cinema - 21:55

ÚTERÝ

Až na krev - ČT2 - 22:15

V drtivé většině případů se stává, že kdokoliv snad zatím neviděl jediný snímek s Danielem Day-Lewisem, zařadí jej po prvním seznámení s ním okamžitě do osobní topky oblíbených herců. Před pěti lety se dal londýnský rodák dohromady s legendárním PTA a ukuchtili spolu jeden z nejzásadnějších snímků roku 2007. V oscarové story nejde o nic menšího, než o několik tisíc galonů ropy a následné udržení pozice jednoho z největších magnátů státu Kalifornie. Drsné začátky dvacátého století v Americe by navzdory pozoruhodné stopáži neměly uniknout ničí pozornosti!

Další tipy:
Mé jméno je Nikdo - Prima COOL - 20:00
Profesionál - TV Barrandov - 20:00
Náhlý úder - Fanda - 20:05
Zametač stop - JOJ - 23:45

STŘEDA

Moje první láska - Nova Cinema - 20:00
Nula od nuly pojde - Nova Cinema - 22:05
Tři barvy: Bílá - ČT2 - 22:25
Brubaker - Prima COOL - 23:05

ČTVRTEK

Demolition Man - Nova - 23:20

PÁTEK

Spider-Man 2 - Markíza - 22:55

Dříve se to možná povedlo X-Menům, až Raimiho Spidey ale drasticky změnil nahlížení na comicsové filmy. V pokračování sešitového mládence, který se v případě nutnosti mění v elasťákového pavoučího muže, se nyní znatelněji řeší existencionální trable a nešťastná láska. Je (ne)možné být superhrdinou? Tobey Maguire a Kirsten Dunst vnesli do akcí nabitého druhého dílu tolik jiskřivé romantiky, až se z toho tají dech. Jako bonus ultimátní Molinův zaporák Dr. Octopus v té nejlepší digitální formě!

Další tipy:
Maraton lásky - Nova Cinema - 20:00 
Tři barvy: Červená - ČT2 - 21:40
Muž, který zastřelil Liberty Valance - Dvojka - 22:00
Zakázané ovoce - Prima family - 23:15

SOBOTA

Poslední skaut - Nova - 22:50

Tony Scott byl PAN režisér. To je snad každému jasné. Před více než dvěma dekádami spolu s Brucem Willisem a jedním uřvaným černochem (ehm - Damon Wayans, jeho jméno si určitě každý pamatuje) úspěšně resuscitovali žánr buddy movie. O co jde? Inu, pokud je vážně zapotřebí to někomu připomínat, tak Gibson s Gloverem vedle těchhle drsoňů vypadají jako párek puberťáků s kuličkovými pistolemi. Zastřelit a zakopat! Nejvíce kultovních hlášek na deset minut filmu.

Další tipy:
300: Bitva u Thermopyl - Nova Cinema - 00:10
Francouzská spojka - Prima COOL - 00:30
Bourneovo ultimátum - JOJ - 20:20
V Bruggách - Nova Cinema - 21:45
Pár správných chlapů - ČT2 - 22:00
Rychlí a zběsilí – Prima family - 22:15
Reservation Road - ČT1 - 23:00

NEDĚLE

Od soumraku do úsvitu - Prima family - 00:30

Milé děti, takhle sprostého Clooneyho už nikde jinde neuvidíte. Což je pravděpodobně jeden z důvodů, proč si lze Tarantinův kult naladit až půl hodiny po půlnoci - pro šílenou jízdu plnou hektolitrů krve a kondomů se svěcenou vodou jsou totiž i tři televizní hvězdičky málo. Tak bacha, abyste náhodou v sobotu večer neusli, protože tohle psychologické drama, které se později zvrtne v jednu z nejbláznivějších "akčních blbin" tisíciletí, si stojí za to zopakovat. Gratulace všem ostatním, kteří to uvidí poprvé.

Další tipy:
Transamerika - Nova Cinema - 00:05
Trosečník - Markíza - 14:15
Mumie se vrací - JOJ - 14:15
Mezi námi děvčaty - Nova - 14:35
2012 - Nova - 20:20
RED - Markíza - 20:20
Čti mi ze rtů - TV Barrandov - 23:35

SRAČKY

Úterý - 22:25 - Prima COOL - Odstřelovač
Středa - 22:10 - TV Barrandov - Krokodýl vs. Aligátor
Pátek - 22:05 - Nova Cinema - D.N.A. - Stvoření netvora