Zcela upřímně se netěším na sepisování TV tipů o Vánocích - už teď aby se člověk dopředu připravil na několik normostran textu. Lavina kvalitních filmových kousků zdaleka nepolevuje, být náročným televizním divákem je v dnešní době čím dál víc o hubu. Na co se tedy připravit? První víkendový den je kupodivu zabitý, v sobotu se tak vyplatí si spíš přivstat. Ale opravdu? V neděli po půlnoci se totiž dostaví hned tři kvalitní (nejen) hollywoodské zářezy! Těžká volba. No prostě, zvýrazňování v programu vám během padesátého týdne v roce vůbec nezávidíme.

Bonus: příští pondělí v 02:00 na JOJce nezapomeňte zavolat Colinu Farrellovi do Telefonní budky.

PONDĚLÍ

Sin City: Město hříchu - Prima COOL - 23:45

Pomalu kultovní komedie s nejdelším názvem filmu v dějinách Kazachstánu ostrouhala, místo ní dostala přednost comicsárna Franka Millera. Tu na stříbrná plátna převedl roku 2005 tvůrčí tým pod dohledem Roberta Rodrigueze. Takže než ve čtvrtek hromadně vyrazíte na Hobita (tedy jestli už máte lupeny), přesvědčte se na vlastní oči o tom, jaký je Frodo ve skutečnosti ďábel. Bruce Willis, Mickey Rourke a spousta rudé krve. Nic není černobílé!

Další tipy:
Bláznivý Petříček - ČT2 - 21:50
Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu - Prima family - 23:35
Davidovy narozeniny - ČT2 - 23:40

ÚTERÝ

Tenkrát na Západě - Nova Cinema - 20:00

No páni, i Nova občas dokáže solidně překvapit! Ke zdaleka nejslavnějšímu (a asi nejlepšímu) westernu si ročně najdou cestu celé zástupy nové generace, ostatní diváci si Leonův opus jednoduše rádi dávají zas a znovu. Zbídačeného Henryho Fondu a nádhernou Claudiu Cardinale prostě musí vidět každý. Nemusíte z toho být měsíce opaření a záhy odcestovat na západ, to vůbec, jen málo celovečeráků se ale honosí přízviskem "kulturní povinnost". Do sedel!

Další tipy:
Nalevo od výtahu - TV Barrandov - 20:00
Špión, který přišel z chladu - ČT2 - 22:20
Chyťte Cartera - Nova Cinema - 23:05

STŘEDA

Ocelové magnólie - Nova Cinema - 20:00
Dům duchů - Jednotka - 20:10
Hannibal - Zrození - Prima COOL - 23:20

ČTVRTEK

Tajnosti Paříže - TV Barrandov - 20:00
Čistá práce - Fanda - 20:05
Flákači - Nova - 23:20

PÁTEK

9. rota - Jednotka - 22:05

Aby se neřeklo, že se tipy zaměřují jen na ty nejkomerčnější či veleznámé spektákly, máme tu pro vás tentokrát trochu exotiky. Rusko-finsko-ukrajinské exotiky. Před sedmi lety vzniklo právě v koprodukci těchto států pohnuté válečné drama, jenž často připomene mimojiné Kubrickovu Olověnou vestu. A to už je silný argument. Boje v Afghánistánu nikdy nebyly procházkou růžovým sadem, tak si zkontrolujte zásobník a vyrážíme.

Další tipy:
Predátor - JOJ - 00:00
Nový svět - Nova Cinema - 20:00
Podivné dědictví - TV Barrandov - 20:00
Rocky 2 - Fanda - 20:05
Iron Man - Markíza - 21:45
Policajt v Beverly Hills 2 - Nova - 22:40
Tenká červená linie - Prima family - 23:25

SOBOTA

Mariňák - Prima family - 22:50

Na blízký východ se s M-16kou v ruce podíváme i v sobotu. Nežná pohlaví dychtivá po romantických komediích s Julií Roberts či Katherine Heigl se snad dočkají příště, dneska bohužel verbujeme drsné chlapy do armády. Ale pozor, Mendesovo drama má blíže spíš k seriálovému Generation Kill než k Bratrstvu neohrožených! To v překladu znamená mrzoutského Jakea Gyllenhaala, těžkou psychologii a málo vystřílených nábojů. Nuda mezi minami? Jak se to vezme.

Další tipy:
Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec - Prima COOL - 00:35
Světla páteční noci - Prima COOL - 03:30
Milióny - ČT1 - 08:45
Zítřek nikdy neumírá - JOJ - 13:20
Křižovatka smrti - Markíza - 15:35
Kouzelná chůva Nanny McPhee - JOJ - 20:20

NEDĚLE

Vanishing Point - Prima COOL - 01:25

To jste vážně ještě neviděli Hooda s Costnerem? V tom případě vás čeká nezapomenutelné dobrodružství z pera opomíjeného Howarda Pyla a jeden přeskočený odstavec. Ti, kdož mají sherwoodské filmové mezery jakž takž zaplněné, si vydechnou a v půl druhé ráno zasednou k Primě COOL. Právě primáci totiž na přání fanoušků znovu opakují atmosférickou adrenalinovku Vanishing Point. A v té nejde o nic menšího, než o nebezpečnou jízdu na čtyřech kolech plnou filozofie. Brake!

Další tipy:
Zack a Miri točí porno - Markíza - 00:20
Ong bak - ČT1 - 00:30
Robin Hood: Král zbojníků - JOJ - 00:55
Poslední vlak z Gun Hillu - Fanda - 16:10
Shrek 2 - Markíza - 17:05
Seznamte se, Joe Black - Prima family - 22:15
Uprchlík - Nova - 22:45

SRAČKY

Pondělí - 22:15 - Nova Cinema - Job
Středa - 22:25 - Nova Cinema - Tarzan, opičí muž
Pátek - 22:50 - Nova Cinema - Tunel smrti