Sitcomový výběr je rubrika, se kterou byste se měli na TV Zone setkávat každou středu. Pokusíme se vám v ní přiblížit to nejdůležitější, co se během uplynulého týdne stalo v nejsledovanějších amerických sitcomech – což momentálně znamená zhodnocení návratu Vychovávat Hope a Last Man Standing.

 

Vychovávat Hope S03E10

Do konce roku už nám příliš času nezbývá a čekají nás ještě dvě důležité události, Vánoce a konec světa. Právě na tyto důležité milníky se zaměřili tvůrci buranské rodinky a vznikla jedna z příjemnějších epizod této série. Jimmyho matka Virginia totiž ve zkázu naší planety hodně věří a dává tak dohromady šílený plán, jak se na katastrofu nejlépe připravit a přinejlepším ji i přežít. Jednou z částí plánu je ovšem také slavení vánočních svátků o pár dní dříve. To se však nelíbí Jimmovi, který chce své dceři uspořádat první pořádné Vánoce.  Humorných situací je dost, konfrontace mezi Jimmym a jeho matkou funguje a po delší době se pořádně vyřádí i oblíbená babča. Vánoční díl se zkrátka mezi ostatními seriály se stejným tématem rozhodně neztratí a je hezké vidět, že nám mají tvůrci i postavy samotné ještě co nabídnout.

 

Last Man Standing S02E04

Tim Allen pokračuje se svéráznou komedií, která má svůj směr stanovený poměrně pevně. Ve čtvrté epizodě s podnázvem Edova dvojnásobná ex-manželka se na vrchol zájmu dostává pochopitelně Ed. Jeho milostný život s mrchou Wandou je podaný vcelku rutinně, avšak zábavně. Tvůrci zmiňují, že ačkoliv jejich vztah byl vždy pěkná Itálie, která skončila dokonce zapíchnutím nože do Edových zad, je i nadále o mnoho let starší Ed do Wandy blázen. Obrací se tak na koho jiného, než na Mikea a Vanessu, mezi kterými vznikne malá rozepře o tom, koho ve vztahu jejich známých vlastně více podporují. Zkrátka další allenovský střet mezi mužským a ženským náhledem na věc. Holčičí trio si zase užije mnoho zábavy v bistru, kde si začne Mandy přivydělávat jako servírka. Čtvrtá epizoda drží kvalitu, potěší pár hláškami, ale koncepcí nijak nevybočuje ze zajetých standardů. (Krasa)

 

A co momentálně sledujete vy?