Seriál Jak jsem poznal vaši matku patří stále mezi nejoblíbenější sitcomy současnosti. Kouzlo a humor prvních sérií už však dávno vyprchal a seriál i přes pár výborných dílů za sezónu spíše čím dál více připomíná nastavovanou kaši. Matka stále nikde a Barney už také není, co býval. Sledovanost si ovšem sitcom stále drží na stejné úrovni a bylo tak jasné, že kravaťáci ze CBS budou chtít tvůrcům a hercům co nejdříve prodloužit končící smlouvy. Zvláště, když budoucnost jejich nejsledovanějšího sitcomu Dva a půl chlapa je díky kontroverzním výrokům Anguse T. Jonese opět ve hvězdách. CBS nakonec přece zašustila tou správnou sumou peněz a nekonečné hledání matky tak dostane minimálně ještě jednu sezónu.

Dvakrát jednoduché to ovšem nejsledovanější americká stanice neměla. O odchodu ze seriálu po osmé sezóně totiž silně uvažoval představitel Marshala Jason Segel a ještě před pár dny to vypadalo, že ho žádná finanční nabídka již neobměkčí. Čím dál slavnější komediální herec si své rozhodnutí však na poslední chvíli rozmyslel a na devátou sérii nakonec kývnul. Poslední překážka k další nechtěné řadě tak byla odstavena a televize mohla ihned uzavřít smlouvu i se zbytkem osazenstva a hlavně s tvůrci, kteří na rozhodnutí CBS hodně tlačili. S Tedem hledajícím svou spřízněnou duši se tak budeme setkávat i v další seriálové sezóně a odhalení matky se nám zase určitě o rok prodlouží. Otázkou zůstává, kolik fanoušků toto věčné natahování ještě bude schopno překousnout a nedá vyčpělému seriálu již definitivní sbohem.

Jak jste na tom vy? Těšíte se na další řadu nekonečného hledání, nebo by už jste chtěli co nejbližší konec populárního seriálu?