Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


scatman
04.03.2013 23:30:34
on-line

Kdyby z toho byl raději film(y), byla by to bomba. Přece jenom Napoleon je z historického hlediska mnohem zajímavější postava než Lincoln, i když hamburgerožrouti z něj onanovat asi nebudou.

trimm
04.03.2013 22:17:50
on-line

Alangor
Presne tak. Alebo este lepsie nieco ako Band of Brothers z pohladu 95th Rifles

Disketa
04.03.2013 19:53:00
on-line

calimero
Podívej se na Bondarčukovo Waterloo. Je to geniálně zrežírované, perfektní práce s komparsem a k tomu skvělé výkony Roda Steigera (Napoleon), Christophera Plummera (vévoda Wellington) a Orsona Wellese (Ludvík XVIII.). A samozřejmě nádherná kamera. Myslím, že z tohoto epického filmu budeš absolutně nadšený.

calimero
04.03.2013 19:42:57
on-line

sem s tym
no ja neviem o ziadnom dobrom filme velkom o napoleonovi alebo kvalitnom serialy, pokial viem tak su len nejake francuzske, ocenil by som nieco spinave zaintrigovane v style Rima. Dvojdielne ci stvrodielne serie toho strasne moc preskakuju tu by to mozno chcelo aj 2-3 serie. Napoleon mal velmi zaujimavy a pestry zivot a kopu zaujimavych historickych postav postretal, je tam velky potencial. Som vsetkymi 10 za.

Disketa
04.03.2013 19:25:12
on-line

Sup

Sup
04.03.2013 18:33:41
on-line

A ještě jedno upřesnění ode mě. Málo se ví, že se Kubrick nedlouho před svou smrtí rozhodl sám nabídnout pozici režiséra Spielbergovi, takže i kdyby nezemřel, podílel by se na filmu jako producent, nikoli režisér. Sám totiž usoudil, že Steven je pro látku vhodnější režisér než on sám. Kubrick se Spielbergem se spolu o projektu jako přátelé a kolegové bavili dokonce už během osmdesátých let, kdy Kubricka zajímaly Stevenovy názory.

Spielberg pak samozřejmě vycházel z téměř tisícovky concept artů, které si nechal Kubrick nakreslit. Dá se říct, že ve výsledku Spielbergova poetika žije uvnitř Kubrickova světa.

A ještě jedna zajímavost ohledně Napoleona. Kdyby ho tenkrát Kubrick skutečně natočil, kameramanem by byl Miroslav Ondříček, kterého Kubrick pro projekt oslovil.

Disketa
04.03.2013 18:11:08
on-line

Musím pár věcí upřesnit. Steven Spielberg a Stanley Kubrick byli celoživotní přátelé, ač každý z nich točil úplně jiné filmy. Kubrick se chystal natočit A. I.: Umělou inteligenci (podle krátké povídky Briana Aldisse Superhračky vám vydrží celé léto) několik let, ale rozhodl se čekat na kvalitní vizuální efekty. Bohužel mezitím zemřel a to, že jeho sen v realitu proměnil nakonec právě Steven Spielberg, je naprosto logické. Ten film je naprosto vynikající, poprvé jsem ho viděl před deseti lety v televizi a podobně jako Mr. Hlad na něj nedám dopustit, obzvláště na Blu-rayi je to velká paráda. Škoda jeho nedoceněnosti.

K Napoleonovi: To, že scénář Napoleona nakonec putoval zpět do šuplíku, je důsledkem toho, že v kinech neuspěl projekt Sergeje Bondarčuka Waterloo s Rodem Steigerem, Christopherem Plummerem a Orsonem Wellesem v hlavních rolích. Jsem rád, že se osiřelého projektu chopil znovu Spielberg a věřím, že podobně jako A. I.: Umělá inteligence to bude nádherný zážitek.

Alangor
04.03.2013 16:34:10
on-line

Ach jo proč zase Napoleon otom už je filmů dost já bych radši něco o siru Arthuru Welesleym ( Welington ).

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.