Každý rok se po celém světě koná nespočet sjezdů, srazů a festivalů popkultury a geek-kultury, tzv. cony jsou prostě všude. Sledovat dění a zprávy, které se na nich objevují dá už celkem zabrat, o návštěvě alespoň těch hlavních událostí ani nemluvě. Pro řadu fanoušku však cony nejsou pouhou příležitostí se podívat na herní, filmové nebo komiksové novinky, je to šance se navléct do kostýmu a na pár dní se tak stát Batmanem, Larou Croft nebo klidně nějakým pokémonem. Tady se meze fantazii nekladou a nikdo si nebude ťukat na čelo, cože jste to za magora.

Ve dnech 22. - 24. března proběhl v posledních letech čím dál tím oblíbenější con PAX East 2013, konal se v Bostonu a tady je ukázka těch nejlepších nebo nejzajímavějších cosplayů, na které jsme narazili.

S Batmanem a jeho kamarády se na conech setkáváme častěji díky Nolanově trilogii, Ne, že by komiksy netáhly, ale filmy přece jen znamenaly pro netopýří  univerzum jisté oživení. Hodně také pomohla předloňská herní pecka Batman: Arkham Asylum.

To jen pár týdnů starý restart kultovní série Tomb Raider zaznamenal mezi cosplayerkami značný úspěch. A že se jich sešlo.

Další čerstvou herní novinkou je BioShock Infinite. I z něho bylo v Bostonu k vidění pár luxusních kostýmů.

Loni slavilo úspěch druhé pokračování RPG střílečky Borderlands. U nás zase zabodoval cosplay Mad Moxxi.

Hned tři medici se nám vešli do výběru z oblíbeného Team Fortress 2. Od kterého byste si nechali dát ÜberCharge?

I Portal, další pecka od Valve, netrpí nedostatkem cosplayerek. Třikrát Chell, co víc si přát.

Na akci jako je PAX East nesmí chybět ani hrdinové z Marvelu. Párty nezmeškal Iron Patriot ani Loki. Ten nejenže umí vytvářet iluze, ale naučil se taky měnit pohlaví.

Přece jen jsme na TVZone, takže si neodpustím malé seriálové okénko. Cosplayů bylo sice poskrovnu, ale povedly se. Stálicí je Doctor Who, rozhodně potěšilo Firefly a příjemným překvapením byl Tyrion Lannister.

Těch zajímavých kostýmů bylo k vidění opravdu hodně. Po protřídění asi tuny fotek se podívejte na to nejlepší, co se jinam nevešlo.

Který kostým od vás dostane palec nahoru?