Že nemáte tušení, co se bude na České televizi vysílat letos? Nevadí. Vaše oblíbená veřejnoprávní stanice totiž počítá s tím, že to budou samé lepší kousky, a už prozřetelně plánuje do budoucna. Seriálový rok 2014 se tak dneškem rozrůstá o kopec zajímavých projektů. A dokonce bych se nebál říct, že většina z nich zní lépe než kdejaký český celovečerák. Na co byste se tedy měli pomalu začít těšit?

 

Clona: Sedmidílný seriál o neúspěšném mladém režisérovi, který se přidává jako kameraman k pražské kriminálce. Scénář Marek Epstein, režie Tomáš Řehořek.

Život a doba soudce A. K.: Třináctidílný seriál o polistopadových soudních procesech, kterému bude kralovat do taláru oděný Jiří Bartoška. Scénář Zdeněk Zapletal, režie Robert Sedláček, Bohdan Sláma a Radim Špaček.

Vraždy v kruhu: Dvanáctidílná, skandinávsky laděná detektivka, ve které bude postrachem zločinců Ivan Trojan jako major Holina. Scénář Iva Procházková, režie Ivan Pokorný.

Kriminálka Staré Město: Druhá řada česko-slovenské kriminálky, ve které bude Zuzana Fialová vyšetřovat obyčejnou vraždu a narazí na organizovaný zločin. Dále hrají Matěj Hádek, Milan Kňažko nebo Milan Lasica, režie Ján Sechlebenský.

 

Znamení koně: Druhá řada seriálu o dvou znepřátelených koňáckých rodech s Terezou Voříškovou a Richardem Krajčem.

První republika: Novinka od tvůrců Vyprávěj, která bude sledovat osudy rodiny Valentových mezi lety 1918 - 1945. Scénář Jan Gardner, režie Biser A. Arichtev.

Neviditelní: Třináctidílný seriál o neviditelných vodnících s Jiřím Bartoškou, Luďkem Sobotounebo Ivanou Chýlkovou. Scénář a režie Radek Bajgar.

Škoda lásky: Cyklus povídek z per sedmi prvotřídních spisovatelů (Hašek, Havlíček, Šabach, Viewegh, Obermannová...), které vyprávějí především o lásce. Režie Vít Karas, Petr Zahrádka, Zdeněk Jiráský a Jan Hřebejk. V Hřebejkově povídce bude hrát hlavní roli Karel Gott.

Co se vám zatím zalíbilo nejvíc?