Semifinále šesté řady StarDance bylo pěkně utahané. Marek Eben si vystřílel hlášky v minulém kole a dokonce se místy ani nesnažil o situační humor. Vyloženě bolestivé pak byly předěly před „tanci na poslední chvíli“, kdy Marek s Terezou hodnotili, co se děje v zákulisí a museli tedy (zcela nečekaně) improvizovat. Což o Marka ani tolik nejde, ale slyšet paní Kostkovou improvizovat je důvod k přepnutí programu a proto považujte tento předposlední recap za vyloženě vytrpěný.

Imrich Bugár & Jitka Šorfová
Imrich bude podle medailonku pěkné prase, ale paso doble se španělskou tématikou k němu překvapivě sedlo. Bylo to nečekaně dramatické, místy lehce (místy i těžce) za muzikou, ale plné strašně podivného charismatu, které se nejvíce probudilo v házecí mezihře. Samozřejmě to bylo uchozené, nepříliš taneční a za ostatními zaostávající. Ale já mám neustále potřebu mu připisovat body za odvahu, a tohle paso doble byla další odvážná volba. Imrich si potom vytáhnul nějakou písničku na další tanec. Tereza Kostková vyslovila její název v tak nekoncentrované anglické výslovnosti, až mi málem praskla plazma.

 

U Imricha není příliš znát, jestli tanec trénuje tři dny anebo tři minuty. Dokonce bych řekl, že jeho „tanec na poslední chvíli“ byl o něco lepší, než ten natrénovaný. Bohužel už je ale znát vysoký kvalitativní rozdíl mezi Imrichem a Annou s Tatianou a ten moment překvapení, že někdo tak velký může tancovat něžný tanec, už zkrátka pominul před dvěma večery. Jeho tango mi nevadilo. Ale rozhodně mě příliš neoslovilo.

Anna Polívková & Michal Kurtiš
Příběhový pár. Nepamatuji si, že by kdokoliv v šesti řadách StarDance tak masivně sázel na děj, tematické zaměření a pointu. Anna s Michalem si touto kombinací tance a extroverze zadělávají na vítězství. Nejsou technicky lepší, než Tatiana s Janem, avšak umí přitáhnout k obrazovkám i ty diváky, kteří tanci tolik nerozumí. Jako mě. Jejich slowfox byl jemný, s proprietou a vlastně se mi zase hodně líbil. Bod k dobru.

 

Těžko říct, kolik kroků bylo dokonale synchronních, ale tolik energie snad na parket StarDance letos ještě nepřišlo. Jive byl sympatický, uběhaný (leč o písničce Run Away od Bruna Marse si mohli před večerem pouze snít). Anna se při tanci bavila, já se bavil u televizní obrazovky. Rychlý tanec byl potřeba už dlouho a tenhle byl vyvedený excelentně.

Tatiana Kuchařová & Jan Onder
Jan Onder svým evidentním tokáním ztrácí to něco, čím byl sympatický v minulých řadách. Možná je to tím, že má tanečnici, která se od začátku v podstatě moc nevylepšuje, jelikož s tanečním umem do soutěže už vpádila. Každopádně toto paso bylo doprovázeno tím nejobvyklejším hudebním doprovodem a ozvláštněno v podstatě jen tou podivuhodnou páskou přes Tániny oči. Technicky vyspělé, číslu pomáhal i doruda vyladěný parket.

 

Tango Tatiany a Honzy to mělo přetěžké. Přišlo po vynikajícím energickém vystoupení Anny a Michala. Přesto i díky netradiční muzice dokázalo oslovit a bylo vlastně velmi inspirující sledovat po sobě dva tak dokonalé tance. Po dlouhé době se mě tento pár skutečně emocionálně dotknul, a já nemám potřebu psát univerzální cancy o technické vyspělosti. Tohle bylo grandebar a být v porotě… i když, co bych tam asi tak dělal.

Těžko tento večer soudit, kdo byl nejlepší. Tatiana s Honzou a Anna s Michalem jsou možná nejsilnější dvojicí, která se v jakémkoliv semifinále StarDance kdy objevila. Pro řádně napínavé finále jsem si tak přál vypadnutí Imricha s Jitkou, leč mi je tenzo pohodový a statečný pár nadále sympatický. Tentokrát se moje predikce potkala s pravdou a je dost možné, že Imrichovo olizování rtů vyrovná v oblíbenosti olizování Sámera Issy. Uvidíme.