Ty nejlepší filmové spoty už jste asi viděli, epický návrat Jacka Bauera jsme již také stačili probrat a pár z vás možná i zajímá, jak že to napjatě očekávané finále amerického fotbalu vlastně skončilo. Super Bowl toho zkrátka zase přinesl mnohé a pozadu samozřejmě nezůstaly ani tradiční reklamy, již opět nabídly spoustu hvězd a výborné zábavy. A že těch známých ksichtů letos opravdu bylo. Sraz britských záporáků a pozdrav z Matrixu jste u nás už vidět mohli, v opačném případě by asi oba skončili na samotném vrcholu letošního žebříčku. I tak ale bylo zatraceně těžké vybrat pětku těch nejlepších kousků, protože konkurence zde bylo až až. Scarlett Johansson si tak zahrála v malinko cenzurované reklamě, Anna Kendrick si zapípala, Bob Dylan pěl ódy na americké káry, stejně jako James Franco na ty výhodné a seriálové fandy mohl zase potěšit sraz herců z klasického sitcomu Plný dům nebo setkání osazenstva Pravé krve s Rayem Donovanem. Ano, bylo toho dost, takže nám pak v diskuzi sdělte, zda jsme vybrali opravdu ty nejzajímavější kousky a na jaké pecky jsme ještě zapomněli.

5. Budweiser – “Puppy Love“
Nejúspěšnější reklama nedělního večera? Podle ohromného počtu zhlédnutí na Youtube a diváckých ohlasů jednoznačně tenhle milý a dojemný kousek, u něhož si jistě popláče spousta rodinek. Naše čtenářstvo tento útok roztomilého štěňátka nejspíš zase tolik neosloví, solidní řemeslo a nápad ovšem tvůrcům upřít nelze.

4. Radio Shack - “The Phone Call“
Aneb když naplno útočí nostalgie. Tvůrci nové reklamy pro síť elektro prodejen Radio Shack si totiž řekli, že se chopí často používané hlášky “Hele, volaj z osmdesátejch, chtěj zpátky…“ a vezmou ji pěkně doslova. Vznikl tak nečekaně nápaditý a zábavný kousek s Jasonem Voorheesem, ALFem či šílenými vlasovými kreacemi. Tahle kombinace plná filmových či jiných odkazů se jen tak neodmítá.

3. Toyota Highlander
Premiéra druhých Muppetů se nezadržitelně blíží, a tak rozhodně neuškodí plyšovou skvadru propagovat také trochu jinak, než filmovým spotem. Objevili se tak v reklamě nové Toyoty a přibrali k sobě ještě Terryho Crewse, který po skvělém Brooklyn Nine-Nine opět potvrzuje, že má komediálního talentu opravdu nerozdávání. Není tedy divu, že z této spolupráce vznikla hodně příjemná minutka.

2. Maserati - “Ghibli – Strike“
Ne každé propagační video však potřebuje v hlavní roli hollywoodskou hvězdu, aby pekelně zapůsobila. Stačí, když natočíte vizuálně vypiplanou podívanou se slušnou atmosférou a výtečným voice-overem nejmladší herečky nominované na Oskara, Quvenzhane Wallis z Divokých stvoření jižních krajin, a máte zde působivé lákadlo jak blázen. Hned bych si šel to fáro koupit.

1. Bud Light - “Ian Up For Whatever“
To si jdete takhle jednou sami sednout do baru, když v tom si k vám přisedne neznámá slečna a vy poté zažijete nejšílenější noc svého života. Ne, to není námět nové laciné komedie či filmu pro dospělé, ale nejnápaditější a možná nejhvězdněji obsazený spot tohoto roku. Dá se sice logicky předpokládat, že je to celé hrané více, než tvůrci a jejich “oběť“ připouštějí. Ve výsledku je to ale vlastně úplně jedno, protože tuhle zábavnou pastičku si stejně užijete. No řekněte, v kterém jiném videu najdete Dona Cheadla s lamou či opět božího Arnolda hrát ping-pong?