Hlavní seriálová sezóna nám zase pozvolna končí a diváci si v nejbližších týdnech vychutnají finále svých oblíbených pecek. Přišel tedy čas na tradiční roční souhrn, při němž americké stanice odmění své sledované hity další sérií a neúspěšným seriálům dají definitivní sbohem. Co si budeme nalhávat, končící sezóna opravdu nepatřila mezi ty nejpovedenější. Většina novinek totálně vyhořela, sledovanost většiny stanic stále klesá a nový velký hit se nikde na obzoru zatím nerýsuje. Jak si tedy vedly hlavní stanice? Které nové projekty si našly své věrné fanoušky a jaké zavedené značky už v bedně nikdy neuvidíme?

ABC:

OBNOVENO:
Agents of SHIELD
Castle na zabití (Castle)
The Goldbergs
Chirurgové (Grey's Anatomy)
Poslední chlap (Last Man Standing)
Průměrňákovi (The Middle)
Taková moderní rodinka (Modern Family)
Nashville
Once Upon A Time
Resurrection
Pomsta (Revenge)
Skandál (Scandal)

ZRUŠENO:
The Assets
Back in The Game
Betrayal
Killer Women
Lucky 7
Mind Games
Mixology
Once Upon a Time in Wonderlan
The Neighbors
Zajatci předměstí (Suburgatory)
Super Fun Night
Trophy Wife

Na ABC asi letošní ročník dvakrát oslavovat nebudou. Končící sezóna totiž měla pro stanici přinést řadu ostře sledovaných novinek v čele s očekávanými Agents of SHIELD. Jenže sledovanost upadala až nepříjemně rychle a Coulson může být vlastně rád, že to se svojí partičkou ještě nemusí zabalit. Většina ostatních novinek však dokázala pohořet ještě více a i prověřeným značkám už začíná docházet pára. Žádný velký hit se ovšem na obzoru ne a ne rýsovat.

CBS:

OBNOVENO:
2 $ocky (2 Broke Girls)
Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory)
Spravedlnost v krvi (Blue Bloods)
Myšlenky zločince (Criminal Minds)
Kriminálka Las Vegas (CSI)
Jak prosté (Elementary)
Dobrá manželka (The Good Wife)
Hawaii Five-0
Mentalista (The Mentalist)
Mike a Molly
The Millers
Mom
Námořní vyšetřovací služba (NCIS)
Námořní vyšetřovací služba L. A (NCIS: Los Angeles)
Lovci zločinců (Person Of Interest)
Dva a půl chlapa (Two and a Half Men)

ZRUŠENO:
Bad Teacher
The Crazy Ones
Hostages
Friends with Better Lives
Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother) – skončila poslední série
Intelligence
We are Men

To pánové z CBS jsou stále za vodou. Bezkonkurenčně nejsledovanější stanici se sice na poli novinek také dvakrát nedařilo. Jinak ale televize produkuje jeden hit za druhým, nerdi z Teorie velkého třesku jsou stále nejsledovanějším seriálem široko daleko a jen málokterý z jejich projektů se pohybuje pod hranicí deseti milionů diváků. Prostě pohodička. Jen nějaký ten nový komediální hit by se možná v budoucnu hodil.

CW:

OBNOVENO:
The 100
Arrow
Beauty And The Beast
Hart Of Dixie
The Originals
Reign
Lovci duchů (Supernatural)
Upíří deníky (The Vampire Diaries)

ZRUŠENO:
The Carrie Diaries
Nikita – skončila poslední série
Star-Crossed
The Tomorrow People

Na teenagerské televizi také zůstává vše při starém. Comicsové pecce Arrow sice malinko klesla sledovanost, společně s upíry z The Vampire Diaries a The Originals je ale Oliver Queen stále hodně za vodou. Postapokalyptické The 100 a historická blbina Reign se v zajeté konkurenci také neztratili a menším překvapením je proto jen vyhoření očekávané novinky The Tomorrow People. To však kvůli průměrným kvalitám asi nikoho příliš netrápí.

FOX:

OBNOVENO:
Bobovy burgery (Bob's Burgers)
Sběratelé kostí (Bones)
Brooklyn Nine-Nine
Griffinovi (Family Guy)
Stoupenci zla (The Following)
Glee
The Mindy Project
Nová holka (New Girl)
Simpsonovi
Sleepy Hollow

ZRUŠENO:
Almost Human
American Dad – přesunuto na TBS
Dads
Enlisted
Vychovávat Hope (Raising Hope)
Rake
Surviving Jack

U FOXů už je ovšem situace poněkud smutnější. Ta se stále nemůže vyrovnat s čím dál více klesající sledovaností a už svými zoufalými čísly stačila dohnat i dlouholetého otloukánka, NBC. Může si za to navíc do značné míry sama, jelikož si televize opět dokázala sama podříznout větev pod jednou z nejnadějnějších novinek sezóny, sci-fi Almost Human. Stanici zkrátka jedno kultovní Firefly zřejmě nestačí. Aspoň že sympaťák Andy Samberg si s oceňovaným Brooklyn Nine-Nine dokázal dohláškovat k druhé řadě i přes malou sledovanost.

NBC:

OBNOVENO:
About a Boy
The Blacklist
Chicago Fire
Chicago PD
Grimm
Hannibal
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (Law & Order: SVU)
Famílie (Parenthood)
Parks and Recreation

ZRUŠENO:
Believe
Zpátky do školy (Community)
Crisis
Dracula
Growing Up Fisher
Ironside
The Michael J. Fox Show
Revolution
Sean Saves the World
Welcome to the Family

Goodbye #sixseasonsandamovie. Ano, je to bohužel pravda. Kravaťákům z NBC už s milovaným sitcomem Community došla definitivně trpělivost a zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. Partička z Greendale nejenže se nacházela jen krůček od svého vysněného cíle, ale navíc se díky návratu Dana Harmona dostala zpět na vrchol. Navíc to zatím vypadá, že ani fanouškovské petice zde moc nepomohou. Community je však jen jedním z příkladů další nepovedené štace NBC, které k lepším ratingům nepomohl ani komediální veterán Michael J. Fox. Jediným opravdovým tahounem stanice je tedy charismatický James Spader, jehož kriminální The Blacklist se stal bezkonkurenčně nejúspěšnější novinkou sezóny. Alespoň, že gurmán Hannibal si díky nadšeným kritikům třetí řadu vybojoval celkem snadno.