Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Eressea.Ilfirin
14.06.2014 23:10:26
on-line

9/10
Myslím, že není třeba znovu poukazovat na klady seriálu, to už je přeci jen shrnuto v recenzi. Takže bych jen rád přikývnul, a pochválil Madse a Hugha. Jeden bod dolů šel za přílišnou míru extravagance. V posledních dílech mě už některé ... jak to říct ... no prostě ty scény s jeleny a parohy a Alana potápějící se do vody a tak ... docela iritovaly. Nevím, jestli se opravdu objevovaly častěji než předtím, nebo mi to předtím nevadilo, protože to bylo nové, ale prostě už toho bylo moc.

Ohledně třetí řady jsem malinko skeptický, protože tahle řada skončila tak skvěle, že se mi tam další pokračování už zkrátka nehodí. Snad to mají tvůrci promyšlené, a vytvoří opravdu důstojné pokračování.

Abych nezapomněl, musím pochválit celý seriál za soundtrack. Konkrétně za zkrácenou verzi Bacha, která hraje ve finále. Doufám, že jí hodlají nějakým způsobem vydat.

PS: To Bacha není jako že Pozor, ale jako že Bach.

ddf76
10.06.2014 13:02:35
on-line

2.serie
Tak druha serie naprosto skvela. Posledni dil druhy serie narez, ale cela 2. serie byla neskuecna jizda. Jeden z vcholu letosni serialovy tvorby. A posledni scenka po titulcich mazec. Uz se tesim na 3.serii.

PetrM
05.06.2014 08:59:51
on-line

Velice poutavý seriál. Některé jeho hlubší analýzy, že Will (podobně jako byla Clarice) je vlastně zástupce diváka a je přitahován tím násilím a někdy až "náboženskou" autoritou Hannibala přidávají k hereckým výkonům a vizuálu ještě další plán.

K druhé sezóně dvě drobné výhrady: Will zavřený v blázinci v prvních epizodách moc dobře nefungoval, protože bylo celkem jasné, že se musí dostat na svobodu. A taky méně paroží a černých jelenů bych prosil, nebo si snad zažádám o lovecký lístek a koupím kulovnici abych zredukoval stavy. Metafory rybaření byly myslím pro druhou řadu mnohem vhodnější vzhledem ke scénáři.

Co se hodně povedlo:

spoilerMiriam Lass, ABIGAIL!!!, Dr. Du MaurierJedna poznámka k cenzuře: Evropanovi byť s láskou k hororům musí přijít naprosto na palici, že je možné vidět na veřejném kanále takto zobrazené násilí, ovšem sprosté slovo nebo odhalené ňadro je samozřejmě stále nepřípustné. Možná by bylo načase se zamyslet, zda by méně tolerantní přístup k brutálnímu násilí a otevřenější přístup k obyčejné sexualitě nebyly přínosnější než nové zákony o držení zbraní. Jak někdo napsal k recenzi na Law and Order: SVU, cenzura nemá naprosto problém s vyšetřováním znásilnění, stalkingu nebo psychopatických úchylek, ale ukázat obyčejnou soulož dvou zamilovaných teenagerů je prostě tabu.

Arbiter
04.06.2014 22:58:00
on-line

Boží. Líbila se mi první řada, ale druhá vážně natahuje ruce k dokonalosti. Nevím jak vy ostatní, ale já si vychutnávám ty momenty, kdy Hannibal vaří , sám nevím z jakýho důvodu. No a u scény kdy

spoilerdává Hannibal jíst Gideonovi jeho vlastní nohu

... otřepal jsem se po ní i když si živě pamatuju scénu z Hannibala filmu.

Je trochu škoda, že jdou proti True Detective. Minimálně Dancymu bych to přál snad i víc než Harrelsonovi nebo McConaugheymu (nebo bůhví jak se to skloňuje).

Davies182
04.06.2014 21:35:31
on-line

SocialniPripad
Snažim se chybama učit, ne je s lehkou hlavou přecházet, a "lhát" . Já nevim, asi to bylo tim xichtem. No a pochopitelně tim jménem... byla to ode mě každopádně unáhlenost, už řvou lidi i na FB

SocialniPripad
04.06.2014 21:25:24
on-line

Davies182
Já to s Michaelem Pittem bral jako vtípek, šlo to zahrát do outu.

Davies182
04.06.2014 20:31:23
on-line

Moranius: Oh boy - busted! Opraveno, dík. Neptejte se mě, momentálně se červenám a nedokážu odůvodnit, proč sem si to myslel .

kubqo: Jasně! Podle mě to byl

spoilertěžce zamilovanej

pohled, co myslíte vy?

kubqo
04.06.2014 18:48:05
on-line

Potitulkovou scénou myslíš

spoilerDoktor a doktorka v lietadle?

Moranius
04.06.2014 18:05:09
on-line

Rád bych podotknul, že Michael Pitt není příbuzný Brada :)

Jinak druhá série Hannibala je super, lepší než první, která tak nějak ke konci ztratila dech. Tady ta nová je jeden úderný dialog za druhým, patřičně brutální scény (za mne top nechutná byla hodná paní akupunkturistka) a hlavně parádní jídlo... pokaždé u toho dostanu hrozný hlad. Přítelkyně se na mne začala dívat nějak podezřívavě, ale když ono to až na zdroj surovin vypadá tak hrozně lákavě. 8*/10*

SocialniPripad
04.06.2014 16:12:14
on-line

Seriálová lahůdka! Hannibal se tak významně liší od ostatní televizní tvorby, že se jeho nízké sledovanosti nelze divit. Dalo by se říct, že je to skvělá konverzačka s luxusním vizuálem a výbornými herci, ale to by těžko podtrhlo Hannibalovu jedinečnost. Letošní sezóna je natolik nabitá (True Detective:-), že se bohužel s Emmy/Glóby na Hannibala nedostane, což je ohromná škoda. Třetí série společně s Banshee, True Detective a Trůny je to nejlepší co nám příští jaro americké televize nabídnou. Plus pro NBC, že to nezrušili (jo četl jsem Krásův článek :-), i když nejsou kabelovka, která si může dovolit experimentovat.
Finále dechberoucí. Potitulková scéna infarktová.

Roman89
04.06.2014 15:35:41
on-line

neskutočne premakané dialógy, perfektne zahrané postavy a brutálna atmosféra.... u mňa špička tohto roku

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.