V roce 2005 Russell T. Davies oživil v BBC britské rodinné zlato v podobě Doctora Who, úspěšně ho převedl do 21. století a přestavil novým generacím fanoušků. Po pěti řadách, dvou inkarnacích Doctora a bezpočtu nezapomenutelných epizod jej na pozici showrunnera a hlavního scenáristy vystřídal otec cumberbatchovského Sherlocka Steven Moffat. Ten si připsal na konto jedenáctého a dvanáctého Doctora s tvářemi Matta Smithe a Petera Capaldiho, společnice Amy Pond a Claru Oswald, jednu z nejoblíbenějších vedlejších postav River Song a je zodpovědný i za děsivé plačící anděly. Celý tón seriálu posunul zase trochu někam jinam než Davies a zatímco mnozí byli i z jeho Doctora Who nadšení, přibývalo i hlasů přejících si Moffatovu výměnu. Ti se nyní dočkali.


Nezoufejte ani neradujte se ještě předčasně, Moffat neodchází ihned, ale dokončí ještě připravovanou desátou řadu. Poté se jeho pozice ujme Chris Chibnall, který za sebou má třeba Broadchurch, Life on Mars nebo doctorovský spin-off Torchwood. Desátá série bude zároveň třetí řadou pro Petera Capaldiho, dá se tedy očekávat, že stejně jako jeho dva předchůdci si řekne třikrát a dost (nebo si to řeknou tvůrci) a v jedenácté řadě tak kromě nového showrunnera dostaneme i nového Doctora. Poněkud nepříjemnou novinku představuje fakt, že v letošním roce diváci dostanou pouze Vánoční speciál, desátá řada se bude vysílat až na jaře 2017 a jedenáctá řada v roce 2018.

---

Vytáhni v hospodě: Současný Doctor Peter Capaldi zamlada hrál s Craigem Fergusonem v kapele The Dreamboys, zkusil si i modeling.