Andrew Marlowe (dobré jméno pro detektivkáře, že?) je tvůrcem oddychové detektivky Castle s charismatickým Nathanem Fillionem. Jeho žena Terri Miller má u Castla na kontě scénáře i produkci a Marlowe o ní dokonce mluví jako o své múze, podobně jako je v seriálu Kate pro Castla. Tento manželský pár teď společně chystá... (připravte se na překvapení)… novou seriálovou kriminálku, kde se spáruje detektiv s herečkou! Jak prudce originální.


V seriálu s názvem Take Two si v  prostředí slunného Los Angeles soukromé očko Eddie Valetik pro svou reklamu najme herečku Emmu Swift, která má za sebou roli v oblíbené televizní kriminálce a teď se čerstvě dostala z odvykačky. Když pak začnou zvonit telefony a klienti se místo Eddieho dožadují právě Emmy, herečka se připojí k vyšetřování a těží ze svých bohatých zkušeností z bezpočetných zločinů, které její postava vyřešila na obrazovce. Jinými slovy, vezměte Castla, prohoďte pohlaví hrdinů, vyměňte spisovatele za herečku a New York za LA a máte hotovo. Na druhou stranu v televizi se ujímají i daleko horší recykláty, viz třeba nekonečné zástupy spin-offů CSI nebo parazitů na úspěšných filmech. A pokud by se podařilo napodobit odlehčenost a chemii mezi postavami z prvních řad Castla, nemuselo by Take Two být zase tak špatné.

Vytáhni v hospodě: Andrew Marlowe doopravdy napsal knihu Heat Wave s detektivkou Nikki Heat, kterou v seriálu napsal samotný Richard Castle.