Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


hroubek
04.11.2016 23:53:17
on-line

S07E02 - Není to špatný díl, jen je takový obyčejný. Obyčejný je, protože nepředvede nic co by stálo na zapamatování déle, než 24 hodin a je to škoda. Carol a Morgan jsou fajn, nástup Ezekiela se taky povedl a rozhodně je to zajímavá postava. A tím to končí. Chápu, že je to příprava na další děj, ale tohle rozkouskování mě nebaví sledovat, jelikož to ztratilo na působivosti během těch několika řad. Navíc u spousty scén jsem si říkal, že jsou tam jen aby opět natáhly stopáž. 6-7/10

Spike_1
02.11.2016 19:11:42
on-line

dashiva
Taky jsem nechtěl srovnávat seriály jako takové, neb jsou oba stylově a tématicky někde jinde. Je mi jasné jak to s dalšími sezónami může být, komiksová předloha stále vychází a vycházet bude, a tam taky není jasný cíl kam příběh směřuje.To mi nevadí, vím proč na seriál koukám a co asi čekat. Však mě to taky pořád baví, i když ty chyby vidím.
Najdou se ale chvíle, jako třeba zrovna zatím poslední díl, kdy chtě nechtě, ač zastánce seriálu, musím prostě uznat že tohle se zrovna dvakrát nepovedlo. Vyloženě nadšený jsem byl naposled u čtvrté řady. Od Negana a věcí s ním spojených se v té aktuální čekalo/čeká hodně, proto jsem čekal omezení vaty, alespoň pro teď.
Koncepce "Tak jde nemrtvým čas" mi nevadí, ale když už se po čase objeví něco zásadního (Negan a jeho Saviors) bylo by prostě hezké kdyby se z toho začalo těžit na max. Pak ať se tempo klidně zase zvolní, ale když už se namane velký potenciál, je záhodno ho využít.

dashiva
02.11.2016 18:24:08
on-line

Spike
nechcel som porovnávať celkový koncept tých seriálov.
Čisto len to, ako na vatu reagovali diváci, a ako na odliv divákov reagoval autorský team.

Ale keď sme už pri tom - WD ešte nie je na konci.
Ešte kludne môžeš zažiť aj posledné 3 sezóny, kde sa autori už "opustili", a idú celý čas v stand-by režime.

Ako vravíš - vo WD príbeh proste plynie a plynie a ... doplynie vôbec niekedy niekam?
Líšia sa tie sezóny medzi sebou vôbec aspoň atmosfericky, keď už nie tematicky?
Alebo sa tam rieši dokola to isté, len v iných settings (farma, väznica, utopické mesto) a s iným 1-season záporákom?

Takto sa dá ozaj valiť donekonečna a stáva z toho Tak jde Nemrtvým Čas

Spike_1
02.11.2016 17:59:51
on-line

Jasně že se hůl lámat nebude, jeden nepříliš záživný díl mě od toho neodtrhne, ale iluze že celá sedmá série se vydá dynamičtější (není totéž jako 'akčnější') cestou jsou pryč. Ono když sledovanost je pořád tak velká a neklesá a neklesá, nemají tvůrci moc důvodů překopávat svůj přístup. U Lost sice divákům vycházeli trochu víc vstříc a tak ty řady byly vyváženější, ale zase jsme se dočkali velmi slabé poslední série, která mě jako jediná opravdu nenadchla. Ale tam už jim to bylo jedno - bylo jisté že další řada nebude, takže si mohli dělat co chtějí a lidi se na to stejně koukali, protože chtěli aspoň vidět jak to dopadne. Walking Dead mají tu výhodu že nemají tuny záhad které by museli smysluplně rozplétat a příběh prostě plyne - na žádné velké odhalení se nečeká. WTF pocity z 'divných' epizod proto nikdy nebudou tak velké. Na druhou stranu když už se objevila slibná dějová linka, bylo by k divákům fér přidat trochu toho adrenalinu, za odměnu a výdrž.

Sweat55
02.11.2016 16:44:55
on-line

Je to sice vata, ale mě to přišlo fajn a celkově mě díl bavil. Ezeikel a jeho království je ok. Ještě tu hůl lámat nebudu.

dashiva
02.11.2016 12:54:09
on-line

WD - moj najoblubenejší seriál, ktorý som nepozeral

po prvej sezone som si dal pauzu, že počkám kým to ukončia (čo sa asi stane až ked budem na dôchodku).
ale udržiavam očný kontakt, a sem tam si pozriem nejaké vypečené highlighty - aposledy Negana.
A z toho mála je vidno, aký obrovský potenciál táto látka mala. A stále má.

Škoda. Škoda že sa to divákom páči tak ako to je. Keby reagovali trochu citlivejšie (ako napríklad v prípade Lostu, kde akonáhle začali autori šlapať kapustu, sledovanosť išla do kitek. Dĺžka sérii bola operatívne skrátená o tretinu), tak sme možno mohli mať trochu ucelenejší zážitok.

Títo tu stratili autorskú hrdosť úplne a budú variť z vody, kým bude sledovanosť aspoň 4-5 mio na diel (aktuálne je podla wiki na 12 mega).

TedGeorge
01.11.2016 19:05:33
on-line

Davies
[link]

Davies182
01.11.2016 15:06:42
on-line

Ted
I am not yet ready for hell!

TedGeorge
01.11.2016 14:29:33
on-line

Cus Davies

Davies182
01.11.2016 12:41:08
on-line

Spike_1


+ za mě teda eště dosazuju číselný hodnocení 3/10

Spike_1
01.11.2016 11:04:45
on-line

Ehm, trapas, oprava - "Rickovu paRtu" Myslím že záběry na Rickovu patu by lidi rychle omrzely

Spike_1
01.11.2016 11:01:40
on-line

Z dramaturgického hlediska opravdu není nejvhodnější nasadit podobnou epizodu po té našlapané první. Té jsem se zastával a tvrdím že si zaslouží lepší ohodnocení, naopak druhý díl je vodou na mlýn všem pochybovačům. Ne, nic katastrofálního to není, ale člověk by řekl že se už tvůrci vzdají podobných zpomalujících epizod zaměřených jen na jednu či dvě postavy. Navíc hned ze začátku sezóny to nedělá nejlepší dojem. Ano, je nutné vědět co se děje s Carol a Morganem, představit Království a Ezekiela.... ale opravdu musí být celá epizoda zaměřena jen na to? Kdyby tam byly prostřihy na Rickovu patu nebo Daryla v Neganově táboře, hned by to odsýpalo lépe. Vzhledem k tomu že nás má čekat našlapaná série, by se už tvůrci podobných dílů opravdu mohli vyvarovat. Takhle to vypadá že si pojedou pořád to svoje a na to co většinu lidí štve nereagují. První díl tak u mě je za 8,5/10, druhý s odřenýma ušima 5/10. A přitom by stačilo tak málo, jen nesoustředit se celý díl na jednu postavu, jedno místo, a trošku to střídat s ostatními... nic by se nemuselo točit jinak nebo vystříhávat, jen ta dramaturgie, ten cit pro tempo.... Úplně zbytečný přešlap.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.