Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 25

1 2

Marlax
12.12.2016 13:05:54
on-line

Nirnaeth
Přésněé

qwe78asd
11.12.2016 21:12:41
on-line

westworld
Zakladni stavebni kamen lidskeho ega je vnitrni hlas..kazdy ho mame, porad si vlastne sami se sebou povidame..komentujeme, premyslime jakoby vevnitr..i kdyz se nejedna o hlas ve smyslu zvuku...Vetsina meditacnich technik se prave snazi tento vnitrni rozhovor zastavit...A tady je to naopak, potreboval to v robotech rozjet ergo aby dostali sve ego/vedomi...

Nirnaeth
10.12.2016 18:11:16
on-line

Axis: Přečti si něco o té teorii bikamerální mysli, vysvětluje sebeuvědomění/vznik vědomí u lidí před tisíci lety. Ve zkratce podle ní dříve lidé nebyli schopni introspekce, jednali dle "pokynů bohů", které slyšeli ve své hlavě, ve skutečnosti šlo o zvukové halucinace produkované nyní neaktivními částmi mozku. Postupně si uvědomili, že neslyší bohy, ale sami sebe. Dost jsem to zjednodušila a možná i blbě podala, zas tak hluboce jsem se tím nezabývala, ale kdyby Dolores neprocitla, tak se ten díl nejmenuje tak, jak se jmenuje. Tvůrci prakticky vzali teorii bikameralismu a použili ji jako způsob vzniku vědomí u androidů.

Axis
10.12.2016 17:42:09
on-line

do_Od
Ad dva Bernardi, ano zmýlil jsem se, nechal jsem se nachytat scénářem.

Ovšem stále není moc rozumně vysvětleno jak se mohl Albert nechat zabít, Ford vyrobit jeho kopii Bernarda a nikomu to nepřišlo nijak zvlášť divné....

Jinak na redditu se taky rozjela diskuze o Meave, protože když jí Bernard v mrazáku v posledním díle ukazuje část jejího programu, tak je v něm přímo uvedena část kodu o útěku z Westworldu (Delosu) takže když vyšla z vlaku a rozhodla se zachránit dceru jednala proti tomuto programovému rozhodnutí.

Co se týče Dolores, vůbec si nejsem jist zda jednala o své vůli. Ford čekal na to co udělá, byla to část jeho posledního plánu a začátek nového scénáře v parku.

I po druhém shlédnutí finále si nejsem moc jistý zda jsem dostal to co jsem si od podobného seriálu přál.

do_Od
10.12.2016 14:40:02
on-line

Nirnaeth
Nejsi, přesně takhle jsem si to vysvětloval po skončení vysvětloval i já, ale pak jsem narazil na lidi, kteří to takhle třeba vůbec nevidí. Ad. dva Bernardi apod., což jsou nesmysly.

Nirnaeth
10.12.2016 11:49:37
on-line

Pro ty, co pochybují o procitnutí Dolores, doporučuji přečíst si něco o teorii bikameralismu, podle které je desátá epizoda pojmenovaná Bicameral Mind. :) Je to hezky rozebráno i na imdb.
Maeve podle mě taky procitla.

spoilerPodle mě ji Ford naprogramoval, aby utekla z parku, jako pojistku pro případ, že jeho vzpoura nevyjde a všichni androidi v parku budou zničeni. Ona se ale kvůli svému "základnímu kameni" rozhodla vrátit se pro svou dceru, což podle mě v plánu nebylo, takže udělala samostatné rozhodnutí, ačkoli nevidíme fungování její mysli vizualizované jako u Dolores. Ta si nakonec uvědomila (díky reveries), že ten hlas, co slyší v hlavě, nemůže být Arnold, protože toho zabila, takže to byl její hlas, co k ní promlouval. *změna Arnolda/Bernarda na Dolores* A protože je jen jedna Dolores, uvědomila si, že ten hlas je její vědomí, a druhá Dolores je reprezentující z jejího vnímání fyzického světa zmizela. Ford podle mě jen počítal s tím, že u Dolores k téhle změně dříve či později dojde, a předvídal, jak se zachová. Zabít ho se rozhodla sama.

Sorry, jestli jsem za cap. obviouse.

qwe78asd
09.12.2016 21:54:32
on-line

westworld
Vzdyt jim vubec nejde o lidi..jasne to tam bylo...pouzil lidi a prostredi aby vytvoril robotum vedomi...potreboval je dostat do "zivota"...ten park neni pro lidi ale pro roboty...lide funguji pouze jako prostredky uceni..

M.a.t.t.
08.12.2016 18:13:11
on-line

Spolu so Stranger Things rozhodne najlepsi novy serial tohto roku. A to mi HBO styl zdaleka nesedi tak, ako styl inych kabloviek

hroubek
08.12.2016 16:23:31
on-line

S01 - Seriálová událost podzimu o tom žádná. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být o trochu lepší, a nebo mě uteklo něco velmi důležitého. Tak jako tak, to nic nemění na tom, že HBO opět vypustil do světa, něco předčím se konkurence musí klanět dolů(sorry Netflix, ale bylo to tentokrát hodně těsný).

Nejvíce na seriálu obdivuji, ano čtete správně, obdivuji, to jak si hraje s divákem a srovnávání se Ztracenými není od věci. Seriál se tváří komplikovaněji, než ve skutečnosti je a předkládá nám spousty otázek, motivaci a taky dějových rovin. Někdo se v tom může ztratit a je to celkem pochopitelné, že se tak stane. Jenže jakmile to do sebe začne zapadat, tak si uvědomíme, že jsme spoustu věcí měly přímo před očima a samotná pointa, není takové překvapení jako jsme celou dobu čekali , ale přitom v sobě má něco hodně uspokojivého a zároveň se u ní dokáže dostavit ten krasný okamžik úžasu, že sledujeme něco více, než jen obyčejnou televizní show. A takovýchto momentů si já nejvíce cením.

Tvůrci odvedli výbornou práci a je doslova radost sledovat s čím nás překvapí. Někdy ty překvapení bolí na úkor logiky, i přestože jsou nádherně natočené(linka kolem Maeve). Je to naschvál natočené, aby to působilo až moc hloupě, protože to byl další level hry od tvůrců seriálu. Jako tenhle argument beru, ale nic to nemění na tom, že v mě to v seriálu vadilo. Trošku mě taky vadilo, že některé linky jsou pomalejší a trochu se motají v kruhu, opět hra tvůrců. Ale jak už jsem zmínil, že i přes všechny chyby jsem pořád dost nadšený a fakt obdivuji co tvůrci se seriálem udělaly.

Ať už jde o perfektní vykreslení světa, některých postav, práce s narací, s dialogy, s hudbou, triky, kamerou, kostýmy, a nebo s akčními scény a taky s tím jak seriál vizuálně vypadá. A co se týče hereckých výkonů, tak to je kapitola sama pro sebe, která neustále překvapuje a je radost sledovat některé herce, jak se výborně poprali se svými charaktery, a že i nejmenší postava je precizně obsazená.

Westworld je parádní seriál, který se povedl a jeho jediná větší chyba je v tom, jak moc je ambiciózní, propracovaný a vystavěný na nejmenších detailech, díky čemuž se může velmi snadno rozpadnout, pokud se objeví nějaká chyba(ze strany tvůrci, nebo ze strany vnímajících diváků). A tento přístup se mě líbí.8-9/10

(=LIFTY=)
08.12.2016 14:05:35
on-line

Meave si myslím, že jedná podle kódu - schválně nenastoupila do vlaku, protože její úlohou je možná udělat anarchii i v jiných světech.
Dolores procitla a v momentě, kdy zjistila, že celou dobu jedná podle sebe, tak převzala úplnou kontrolu a stal se z ní Wyatt - neřízená střela, která nabyla vědomí a není řízena scénářem. Ono vlastně to nejdůležitější, co Ford udělal, tak bylo povolení zabíjet pro Androidy. Takovou vzpouru by si mohli udělat kdykoliv, ale přes nesmrtelné návštěvníky by jim to stejně k ničemu nebylo...

Axis
08.12.2016 13:37:54
on-line

Hairy_Ass
Pak by moc nedával smysl Hopkinsnův projev k davu. On sám na to čeká, je to vrchol jeho práce a vlastně tím i zpečetí konečnou úlohu parku.

r.mrazik
08.12.2016 12:43:34
on-line

RainMakeR

nebydlis nahodou na Letny? nebo na Krymsky?

Hairy_Ass
08.12.2016 12:38:13
on-line

Axis
Myslím, že Dolores skutečně nakonec jedná podle sebe (viz její rozhovor s ní samou), Bernard pravděpodobně nakonec taky. U Maeve si nejsem tak jistý, i když to, že nakonec vystoupila z vlaku může taky znamenat, že se konečně rozhodla mimo rámec kódu. U ostatních si nejsem jistý, protože o nich mnoho nevíme.

Axis
08.12.2016 09:40:20
on-line

Škoda že si nikdo nepoloží otázku: "Byl vlastně celý děj Westworldu natolik zajímavý aby se z něj stala opravdová událost?" Když se člověk prohrabe tou takzvanou mnohovrstevnatostí, tak vlastně jen dostane velmi jednoduchou hříčku, které stojí na předem naplánovaných zvratech a velmi jednoduché pointě. Vše je dopředu připraveno, nikdo nemůže uhnout, nikdo se nemůže vymanit ze své role a žádné androidí "probuzení" nenastalo. Obě dvě linky s hlavními ženami seriálu jsou na tom postaveny. Jak Meave tak Dolores nedojdou žádného probuzení s možností vlastního uvažování nebo snad spasení a přerodem v novou bytost. Je to jen manipulace k dosažení takového závěru jakého si hlavní architekt přál. Možná je to ta hlavní hra scénáristů s diváky aby se ohlédli za sebe zda jejich život taky není někým režírován.

Na úvodní otázku je tak vlastně jen jedna odpověď, příběh nehraje hlavní roli, příběhem je vlastní sledování a divákova reakce. Pokud není správná, zůstanou jen nádherné kulisy s atraktivním námětem s pár šťavnatými dialogy Hopkinse a Wrighta. Vše ostatní postupně splyne v bezbarvou opakující se smyčku. 7/10

PS: Oba idioti z laborky jsou ke svým činům náležitě postrkování a jeden z nich není člověk, ale jen velmi jednoduchá loutka. Na konci posledního dílu je i prozrazeno který z nich to je. Pozorně se podívejte kdo si vedle Meave sedá do vlaku a jaký má sestřih.

RainMakeR
08.12.2016 08:44:14
on-line

meh 2*/10
pro mě to byla totální nuda. Hype kolem seriálu bylo velký. První díl mě totálně vytrhnul z natěšenosti. Prostředí vypadalo skvěle. Ale pak když se v prvním díle vystřílela vesnice a objevil se "filmovej štáb" a začal odklízet mrtvoly, tak mě bylo jasný, že to bude nuda. A taky že jo! Postavy nevýrazný. A protože jsem věděl že když chcípnou, tak se znova "narodí". Takže mě bylo úplně jedno jakej bude jejich osud. Mladej/starej MiB byl sice ze začátku nesmrtelnej ale vpodstatě to byl takovej Nikola Šuhaj loupežník, kterýho taky nezranili střely z pistolí, ale jakmile si na něj vyšlápli kudlou nebo ho škrtili, svázali a pověsili na strom, tak byl v hajzlu.
Linka Maeve krom prsou Thandie Newton nebyla ani trochu zajímavá a i těch koz nebylo v seriálu moc a ani kvalitních. A Thandie Newton jsem zatím viděl jen ve dvojce Mission Impossible. Celkově mě přišlo že tam byly strašně nevýrazní/neznámí herci. Snad jen ten Harris s Hopkinsem, ale ti mě taky nikdy moc nebavili (krom postav Hannibala nebo majora Koniga)
Soundtrack opravdu hodně nevyráznej, žádnej motiv z kterýho bych se posadil na zadek. Uvodní znělka velmi slabá (GoT a Strange things ftw !).
Závěr seriálu byl sice více akční, ale přesto to ve mě nezanechalo nic. Prostě prázdno. Snad jen to pomrknutí na další

spoilersamurajskou ?

sérii, ve mě vyvolalo malou naději. Asiatky mám rád
Tenhle seriál byl prý nejdražší (resp. 1. série?), to bych teda chtěl vidět kde ty prachy nechaly ?Asi za honoráře Hopkinse a Harrise a za příplatky pro Thandie že bude skoro celej seriál sedět nahá na operačním sále.

Vážně, nechápu to vaše nadšení/hype z tohohle seriálu.
Strange things je o proti tomuhle úplně jiná liga. Tam se těším na druhou sérii skoro stejně jako na další sérii GoT.

houwgh

Ironhead
08.12.2016 00:29:47
on-line

Jo a potesila i potitulkova scena u posledniho dilu

TedGeorge
07.12.2016 23:56:03
on-line

Ok, je na case pustit sestou epizodu...

Ironhead
07.12.2016 23:54:02
on-line

A za sebe rikam, ze bych to mozna radeji nechal uzavrene a dalsi serii netocil a nebo delal ve stylu True Detective. Kdy by to bylo z uplne jineho prostredi (Japonsko se nabizi :_) a s uplne jinymi postavami. Neb jestlize dalsi serie navaze na prvni, bojim se postupneho rozmelneni a ztraty kvality jako skoro u vsech serialu, ktere pokracuji treti, ctvrtou, patou,... serii a mne to vzdcky prastava bavit... Navic tahle hra bez Hopkinse proste bude polovicni, pri vsi ucte ke vsem zucastnenym, kteri byli vyborni.

Sameal
07.12.2016 23:51:44
on-line

Zdálo se to pouze mě, nebo během

spoilerútěku z komplexu stráže úmyslně na Maeve a spol. nestříleli, a pokud již stříleli, tak vedle či bez viditelného efektu? Celé se mi to nezdálo a rozčilovalo zároveň.


Ironhead
07.12.2016 23:49:58
on-line

Tak po 10/10 epizode zvysuji na plny pocet, protoze to proste melo silu a emoce, daleko vetsi nez vetsina kinoprodukce, ktera probubla nasimi multiplexy. Sice to behem tech deseti dilu obcas ztracelo tempo, ktery serial taky ne, a bylo mozna az prilis rozvlekle, ale pro mne nikdy nuda nebo nejaky serialovy skvar. Skvele herecke vykony vsech zucastnenych, kterym ale vladne naprosto demonicky Hopkins. Proste parada 10/10 *thumbs up* Spolu s The Young Pope za dlouhou dobu nejlepsi serialy (minimalne letos), presahujici v mnohem bezny mainstreamovy format serialove tvorby.

Zobrazuji položky 1 – 20 z 25

1 2

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.