Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 24

1 2

proust.d
06.05.2019 13:03:56
on-line

Tak ten zvrat, že o běláky příjdeme už v třetí epizodě je SUPER. Bohužel je akorát nijak nevysvětlili, počkám si, co se stane dnes. Jinak se těším na "hru o trůny", která teď nastane.

blahar
04.05.2019 12:40:26
on-line

Nemyslíte, že kdyby existovalo nějaký lepší vysvětlení a celkový zúčtování s white walkerama, že by jim ho Martin neprozradil? Sám se do toho solidně zamotal a neví, jak z toho ven. Celou dobu si hraje na to, jak nejsou žádné hlavní postavy a teď zpětně je prostě vidět, že je to jeden velkej kalkul s nadbytkem postav a dějových linií, který nemůže nikdy uspokojivě dokončit. Ale rád se budu mýlit, jestli to někdy dopíše.

CAPS_LOCK
03.05.2019 21:52:51
on-line

No já už jsem se z prvotního zklamání vypsal na MZ, po opakovaném shlédnutí musím znovu konstatovat, že tahle epizoda je ten největší fail v žánru fantasy v historii. Nic nebylo vysvětlené, hrozbu, kterou budují 8 let vyřeší v jediné epizodě jako nějakou vedlejší linku, navíc tak kýčovitým a hloupým způsobem atd. No prostě pro mne Hra o trůny zemřela a dokoukám jí jen z povinnosti. Nezbývá nic jiného než čekat na knihy.

FallenMaia
03.05.2019 18:27:12
on-line

Pridávam sa k tej nespokojnej časti publika. Ako som doteraz GoT bránil kde sa len dalo a tvrdil som že nás čaká totálny nátresk tak teraz je to tu a som z toho sklamaný. Absolútny súhlas s Arbiterom toto je jednoducho výsmech všetkému čo sme na GoT milovali. A keď si predstavím ako to mohlo všetko dopadnúť, aká pecka to mohla byť, škoda slov. Epizóda tak tmavá že som skoro polovicu stopáže videl úplné hovno, na internete už sú vraj návody ako si upraviť jas a ďalšie veci na TV aby sa to dalo pozerať, to akože vážne? To na toto si brali ten rok prípravy navyše??? Aby sme dostali bitku tak tmavú že sa tým prekryli všetky slabé efekty?? A to nehovorím o úplne nelogických situáciách a o tom ako celého Night Kinga, White Walkerov armádu mŕtvych a vlastne všetko to čo si tu poriadne budujú od prvej časti len tak zahodili jedným máchnutím dýky. To je nonsens. A teraz chcú riešiť čo? Riť ktorého ... bude leštiť Železný trón?

OzyTheKing
02.05.2019 15:45:15
on-line

Arbiter
Přesně.
Proč jsem si já dement nezjistil spoilery předem, takhle jsem si udělal zbytečně 3 hodinovej maraton, zakončenej tou nejstupidnější epizodou GoT.

Arbiter
02.05.2019 09:16:51
on-line

Bitka ve který není nic vidět, postavy se teleportují z místa na místo, během dvou střihů se ze záplavy nemrtvejch stanou tři dorážející na jednu "hlavní" postavu, bitevní taktiky jak od 5ti letýho děcka, který poprvý hraje Age of Empires, Dany lítající v mlze půlku bitvy, Jon sedící s drakem na hradbách asi 15 minut, metr dlouhej příkop, kterej má zastavit statisíce(?) chodících mrtvol, zdánlivě nepřemožitelnej Night King s dementní motivací zabít jednoho kluka na vozejku, jehož nejsilnější schopností je ovládat hejno havranů a bejt mašina na expozici. No a pak se ze vzduchu zmaterializuje Arya a veškerej build-up a proroctví se spláchnou do záchodu fintou s kudlou.

What... Jestli tohle je završení linky o White Walkerech a Three-eyed Raven (vážně jediná jeho pointa byla odhalit, že Jon przní tetu a pak bejt návnada na hive mind klišé?), tak je to opravdu velkej odpad.

shv
02.05.2019 08:42:28
on-line

problém vidím v tom, že lidi měli čas na theorycraft a youtube je plný videí, že Night King, je Branem do minulosti vrácená Arya v masce, která udělá ze Cersei zombie apod pi*oviny, prostě klasický záporák, co chce jenom vyhladit lidstvo, už dneska nestačí :D

shv
02.05.2019 08:39:08
on-line

Jsem zjevně v minoritě, ale mě se to líbilo moc.. emoce takové, že jsem se po žádných lapsech ani nekoukal, popravdě emoce tady u mě fungovaly tak jak si to asi (marně) přálo Endgame :D Furt pecka.

OzyTheKing
01.05.2019 13:08:03
on-line

Myslím, že na tom vinu nemají jen ti dva kokoti, ale z velké části i HBO, které omezilo počet epizod, kvůli rozpočtu. Alespoň si myslím, že důvodem pro zkrácení byl hlavně rozpočet. Vždyť i ta bitva se odehrávala převážně ve tmě, což ulehčuje tvorbu efektů.

4ceratops
01.05.2019 12:57:54
on-line

Tento seriál je učebnicovým príkladom toho, keď je k dispozícií (na TV pomery) neobmedzený rozpočet, avšak už minimálne druhú sériu sa ide iba na zotrvačník a totálne rutinérstvo... Škoda, no nejak to už doklepeme. Aby sme už mali čo najskôr za tým.

krauset
01.05.2019 00:18:54
on-line

Falwic
Skřeti rozhodně nejsou největší zlo v Pánu prstenů. Tam je zlo, Sauron, poraženo díky milosrdenství Bilba a Froda vůči bezbrannému Glumovi, bez něhož by nakonec nebyl Prsten zničen, ne vojenskou silou. Nemluvě o "hlavním" zlu, kterým je touha po moci, ne nějaký Temný pán. Pán prstenů není zdaleka tak morálně přímočarý, jak si lidi myslí. Btw zajímalo by mě, co by ti pověděli Rohirové, kdybys jim po bitvě s olifanty řekl, že vyhráli celkem snadno.

spoilerJá si ani nemyslím, že by samotný konec Nočního krále byl nějak snadný, Arya trénovala roky a Jon roky sbíral armády a spojence. Jen že jsou motivy související s Bílými chodci neuspokojivě přistřiženy na minimum.

U Voldemorta je to složitější, ale ani tam bych neřekl, že byl poražen zvlášť snadno.

Falwic
30.04.2019 23:33:33
on-line

Bojím se též konce v podobném duchu jako u Ztracených. Největší zlo, které bylo dlouho budováno bylo poraženo celkem snadno (Voldemort v H P, skřeti v Pánovi Prstenů) jen za to tentokrát nemohly zelení duchové. Třeba se historie Bílých chodců schovává pro spinoff Dlouhá noc.Taktika u Zimohradu mohla být využita o hodně lépe. Mohl to být seriál, který neskončí šťastně, ale to už teď nějak nehrozí. Pokud autor dopíše knihy, třeba to s Nočním králem vyřeší lépe a pro Sedm království negativně.
Až se vypořádají s Ceresi, mohou království rozšířit za zeď, když je hrozba poražena.

spoock
30.04.2019 22:15:55
on-line

Jestli tihle lidi maji dat dokupy nove Star Wars filmy, tak bez pribehoveho pozadi jsou v riti, kdyz nedokazou rozumne pracovat bez knih.

Tyller
30.04.2019 18:35:54
on-line

Súhlas s recenziou epizoda bola v určitých momentoch super. Úvodná jazda Dothrakov do tmy a následné výkriky, postupné zhasínanie ohňov končiace tichom skvelo vyvolávalo pocit strachu a úzkosti a naozaj bolo cítiť že v tme na postavy číha smrť. Rovnako scény kedy sa nemŕtve hordy valia ako prívalová vlna, skvelo ukazujú beznádej a je na nich vidieť rozdiel že tento krát to nie je o boji dvoch armád ale skôr o boji s nezadržitelným prírodným živlom, ktorému je celý železný trón a právo na vládnutie u zadku.

O to viac zamrzí že chodci ako taký si vzhľadom na to aké očakávanie bolo okolo nich budované nemajú prakticky žiadny priestor. Vôbec by mi nevadilo keby sa bitka o Zimohrad natiahla na tri epizody, aby každá z postáv mala voju minutu slávy. Jaimie, Brienne, a spol sú absolútne a trestuhodne nevyužitý. Nikdy by som si nepomyslel že pri pohľade na Jona na drakovi budem pozerať na hodinky a vravieť kedy už tá scéna skončí. Lebo presne o tomto tie scény na drakoch sú. Naťahovanie času slúžiace ako pozlátko aby diváci odpustili oslie mostíky scénaristov.

Z časti súhlasím s Nazgulom. Záver kedy Nightking zabije Brana a proste sa stiahne by bol úžasne šokujúci. Podobný záver by vyvolal mnoho otázok a chodci by si udržali pozíciu nezastaviteľnej sily. A hlavne by to uzatvorilo linku s Branom ktorá teraz nemá pre dej už žiadny význam.

Absenciu lepšej choreografie neriešim, tú Game of thrones nemalo nikdy riadne zvládnutú.

OzyTheKing
30.04.2019 18:18:38
on-line

Ještěže o víkendu vyjde finále 4. série Gomorry, to bude alespoň řádnej ná*er plnej nečekanejch zvratů a drsné akce.
Nenašel by se někdo z redakce, kdo by to nakoukal a zrecenzoval?

hroubek
30.04.2019 18:18:24
on-line

Zklamání. Na tuto bitvu jsem se moc těšil a to co jsem dostal mě tolik nepotěšilo. V první řadě mě nesedlo jak je to tmavé a nepřehledné. Jasně, že vím, že to byl účel, ale i tak mě to naštvalo. Fakt mě mrzelo jak si scénáristé některé věci ulehčují, dělají nesmyslné rozhodnutí a celé to nedokáží pořádně emocionálně vygradovat. A pak je tu druhá strana mince. Ta přináší luxusní scény, několik skoro geniálních dialogů, parádní momenty a celkově povedenou atmosféru. Jen se prostě nelze zbavit pocitu, že to mohlo, nebo spíše mělo být lepší. A snad se ještě něco dozvíme o chodcích a Nočním králi, protože kdyby ne, tak by to bylo velké zklamání. 7/10

OzyTheKing
30.04.2019 18:12:22
on-line

Nazgul

spoilerNejvětší blbost stejně bylo, že NK chtěl zabít někoho, kdo ho vůbec neohrožoval. Nejvíc mě dostalo zdůvodnění v předchozí epizodě, že chce zabít Brana, protože je vlastně "knihovna," to kvůli tomu nusel riskovat život? WTF? V klidu mohl počkat.

Nazgul
30.04.2019 17:37:21
on-line

pokračování
Chodci zcela nevyužití. Proč se nezúčastnili bitvy a neutkali s některými z postav (Briene, Ohař, Jaime atd.), mohla tam být i ta choreografie, protože chodci nejsou jen tupí nemrtví jako oživené mrtvoly. Takhle tam jen stáli a nechali projít Aryu kolem sebe, aby je všechny zabila. Žádná z otázek z článku nejspíš také nebude zodpovězena. Mě by se třeba líbil konec, že NK zabije Brana a pak k údivu všech se svojí armádou po splnění svého cíle zase odtáhne, protože se konečně za něco pomstil nebo tak něco a stále by chodci zůstali jako tajemné zlo, které se může kdykoliv vrátit.

Nazgul
30.04.2019 17:30:22
on-line

I já se s článkem ztotožňuji, stejně tak s prvním komentářem, také jsem si vzpomněl na Ztraceni. Další text obsahuje spoilery, ale nebudu ho zakrývat, protože předpokládám, že v diskuzi k epizodě jí už diskutující viděli.

Nelogičnost ve stylu útočí na nás mrtě nemrtváků, tak na ně pošlem Dothraky i když je to jistá smrt. Budou jim pěkně svítit meče a bude to cool, jak budou pak zhasínat. Jelikož diváci pořád otravujou se zlovlkama, na který nejsou prachy a chtěj vidět Ghosta pořád, tak ho tam na dvě sekundy dáme, jako, že ho Jon taky poslal na smrt a snad už daj pokoj, co na tom, že je poloviční, než minule. A samozřejmě tam musíme dát obří katapulty, protože to bude taky cool, jak poletí ty koule nad tou jízdou, co na tom, že vystřelí jen dvakrát a pak od nich utečeme a necháme je před sebou nechráněné, je to přeci taktika a nemrtvý je budou muset oběhnout

BlackAdder
30.04.2019 15:14:10
on-line

Na tuhle bitku jsem čekal 8 sezón? Lenost tvůrců je do nebe volající, velebnosti. Vždyť použili stejnej konec jako v Avengers 1: zlikviduj zdroj a všichni ostatní příhodně umřou také. Na co tam měl teda ty zástupce okolo sebe? Na okrasu? Bohužel ano.
A ten tlustej hobit Sam zase přežil! I když tomu bych se neměl divit, byla to autorova projekce do příběhu, ale doufal jsem, že se tvůrci odváží vydat jinou cestou, teď, když nejsou svázaní knihami. Bohužel ne.

Zobrazuji položky 1 – 20 z 24

1 2

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.