Seriálová Hra o trůny letos za bouřlivých reakcí skončila, a tak se pozornost fanoušků Západozemí může kromě čekání, jestli George R.R. Martin někdy dopíše šestý román Vichry zimy, upřít k chystanému seriálovému prequelu od showrunnerky Jane Goldman. Jeho pilot právě natáčí v Severním Irsku seriálová režisérka S.J. Clarkson pod pracovním názvem Bloodmoon a hlavní roli „charismatické ženy z vyšší společnosti s temným tajemstvím“ hraje Naomi Watts. A autor knižní ságy se teď podělil o pár nových informací.


V seriálu, jež se odehrává pár tisíc let před událostmi ze Hry o trůny (zdroje se liší v tom, kdy přesně), se rozhodně můžeme těšit na rod Starků a na Bílé chodce. Můžeme očekávat, že opět uvidíme i severskou faunu jako zlovlky nebo mamuty. A naopak se nemáme těšit na Lannistery. Asi by vás mohlo napadnout, že je to kvůli zasazení děje na sever kontinentu, ale ten hlavní důvod je přímočařejší – Lannisteři tam ještě nejsou a jejich tradiční sídlo Casterlyova skála je tou dobou stále ještě v držení rodu Casterlyů. Celá země je navíc mnohem výrazněji regionálně rozdělená, než jak ji známe z pozdější doby. Název seriálu zatím není definitivní, ale je velice pravděpodobné, že to bude The Long Night nebo The Longest Night (Dlouhá noc, Nejdelší noc).

Z původních pěti připravovaných námětů na seriály ze světa Hry o trůny jsou aktuálně dva definitivně mrtvé, dva jsou prozatím u ledu a jeden se natáčí.