První polovina letošního roku nabídla až překvapivě hodně výborných seriálových novinek. Dobrá znamení, Černobyl… kdybyste chtěli načerpat inspiraci na letní dohánění restů, tak můžete ve Spoonerově shrnujícím článku. I v druhé polovině roku nás ale ještě čekají velice zajímavé nové projekty a vedle čerstvé brutální komiksovky The Boys je to ještě:

Carnival Row

Dlouho připravovaná fantasy, která předtím ještě déle ležela na black listu – seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů. Soužití lidí a magických bytostí v jednom městě (které by mohlo připomínat Prahu, mrk mrk) není jednoduché a tak diváka čeká vyšetřování drsných vražd. Ale i mezidruhová romance. Viktoriánská stylizace je oproti obvyklému „fantasy středověku“ neokoukaná, hereckému obsazení vévodí Orlando Bloom a Cara Delevingne (perfektní volba pro mírně nepozemské role) a Amazon už rovnou objednal druhou řadu.


His Dark Materials

Další fantasy, tentokrát ale nikoliv originální námět, nýbrž adaptace knih od Philipa Pullmana, jejichž první díl – Zlatý kompas – to již jednou zkoušel v kinech. Malá Lyra se snaží přijít na to, proč se po světě ztrácejí děti a dostane se jí do rukou tajemný kompas. A celé je to o trochu temnější, než byste možná čekali (byť ne tolik, jako další položky na seznamu). V hlavní roli se objeví Dafne Keen z Logana a záda jí budou krýt herečtí kolegové James McAvoy nebo Ruth Wilson z Luthera. HBO rovnou počítá s pouhými dvěma řadami po osmi dílech (nechtějí, aby jim zestárli dětští herci), takže se asi pojede ve slušném tempu.


The Mandalorian

Na hraný seriál ze světa Star Wars v různých podobách čekáme už dlouho, nakonec to vyšlo až s Mandaloriánem. Tvůrci se nechali inspirovat atmosférou slavné Cantiny z čtvrté epizody a příběh bude plný vesmírných psanců, pašeráků a lovců odměn ve špinavém, bezprávním prostředí okraje galaxie. Pedra Pascala v hlavní roli dále doplní ještě Carl Weathers a Gina Carano. Disney+ má už první řadu hotovou a Jon Favreau už začal psát scénáře pro tu druhou.


The Witcher (Zaklínač)

Jedna z adaptací, kterou si fanoušci fantasy dlouho přáli (starý polský seriál je – kdo ví proč – neuspokojil). S obrovskou popularitou herní trilogie na ni nakonec došlo, ostře sledovaný projekt s sebou ale u každé castingové novinky nebo zveřejněné fotky přináší kontroverze. Osobně si myslím že bývalý Superman Henry Cavill vypadá jako Geralt výborně a trailer byl střižen dobře, na druhou stranu mám ale výhrady ke castingu dalších rolí a showrunnerce seriálu Lauren S. Hissrich nedokážu jednoduše věřit, že ví co dělá. Tak či tak ale půjde o velkou událost a dívat se samozřejmě budeme všichni. Snad budeme víc potěšeni než rozčarováni.

Watchmen

Jeden z nejzásadnějších komiksů vůbec se už dočkal velice věrné filmové adaptace od Zacka Snydera. Nový seriál chystá pro HBO Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí) a půjde z velké části o originální příběh. Alan Moore bude prskat, ale to on dělá u všech adaptací (jen na okraj, nedávno oznámil, že s komiksem končí a bude se už věnovat umělecké tvorbě jen v jiných médiích). Noví Watchmen by snad tak jako tak měli být temněji laděným komiksem, který své superhrdiny staví do před morální dilemata v nejednoznačném světě. Jen doufejme, že Lindelof nebude seriál přespříliš lámat do svého stylu na úkor materiálu.

 Na kterou ze zbývajících letošních novinek se nejvíc těšíte vy?