Hugh Laurie je známý především z role doktora House, má za sebou ale i dvě desky, kde zpívá i hraje na klavír a kytaru, nebo román Obchodník se smrtí. V poslední době zahrál třeba v Clooneyho Hlavě 22 nebo v seriálu Veep. Aktuálně chystá třeba film The Canterville Ghost se svým parťákem Stephenem Fryem z pořadu A Bit of Fry and Laurie. A teď už známe i jeho nejnovější projekt.


Laurie si zahraje hlavní roli ve čtyřdílné minisérii Roadkill pro BBC. Ztvární postavu Petera Laurence, charismatického a silného politika britské konzervativní strany, kterému se ovšem pod tlakem nepřátel začne rozpadat profesní i osobní život. Zatímco na povrch vyplouvají jeho špinavá tajemství, on beze studu nebo pocitu viny pokračuje ve vlastní mocenské hře. Jeden z producentů Roadkill popisuje jako thriller zkoumající vztah mezi osobní morálkou a politickou mocí. Příběh o antihrdinech v politice není nic nového (House of Cards, Veep…), ale obsazení Laurieho a typicky britská střídmost v počtu epizod (a odpovídajícím (ne)natahování příběhu) z něj dělají novinku, na kterou se budeme těšit.

---

Vytáhni v hospodě: Hugh Laurie během studií vesloval na špičkové úrovni a byl na cestě stát se veslařem olympijské úrovně. Kvůli mononukleóze však musel trénování přerušit, začal místo toho s herectvím a už u něj zůstal.