Chiwetel Ejiofor si zahraje hlavní roli v připravovaném seriálu Man Who Fell To Earth (Muž, který spadl na Zemi). Jde o novou adaptaci románu od Waltera Tevise z šedesátých let. Kniha se už jednoho zfilmování dočkala, a to v roce 1976 s Nicolasem Roegem na režijní stoličce a Davidem Bowiem v hlavní roli. Pro Bowieho to byla první filmová role.Muž, který spadl na Zemi vypráví o humanoidním mimozemšťanovi, který hledá vodu pro svou vyschlou planetu.


Novou verzi píší a produkují Alex Kurtzman (Star Trek, Sleepy Hollow) a Jenny Lumet (Star Trek: Discovery a Picard). Seriál se objeví na Paramount+, nové streamovací platformě stanice CBS. Chiwetel Ejiofor dostal oscarovou nominaci za film 12 let v řetězech, dále se objevil třeba v Doctoru Strangeovi nebo Lásce nebeské a před dvěma lety napsal a zrežíroval film Chlapec, který spoutal vítr. V Muži, který spadl na Zemi bude každopádně mít těžký úkol vyrovnat se ikonické rockové hvězdě, jíž role bytostí z jiného světa dokonale sedly na tělo.

---

Vytáhni v hospodě: Bowie připravoval pro Muže, který spadl na Zemi soundtrack, byl však odmítnut. Mnoho motivů z něj hudebník později použil pro svou desku Low (1977).