Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Prequel Zaklínače hlásí zásadní problémy


ikona
Spooner
blood originmarigoldnetflixpokrevní poutowitcherzaklínač
Netflix si s očekávanou fantasy neví příliš rady. 

Na třetí řadu Zaklínače si nejspíš ještě tak rok počkáme, mezeru ve fantasy světě z pera spisovatele Andrzeje Sapkowského má zaplnit prequel s podtitulem Pokrevní pouto (Blood Origin). Příběh se bude odehrávat 1200 let před Geraltovou ságou a bude mimo jiné vyprávět o stvoření prvních zaklínačů a o událostech vedoucích k tzv. konjukci sfér, kdy se protnuly do té doby oddělené světy elfů, lidí a příšer. V jedné z hlavních rolí se pak objeví Michelle Yeoh, která o sobě dala letos zase jednou slušně vědět peckou Všechno, všude, najednou. Jenže i když byla novinka už dávno dotočena a prvního (hodně slabého a laciného) teaseru jsme se dočkali už po druhém Zaklínači, od té doby bylo okolo projektu ticho a vlastně není stále jisté, kdy se ho dočkáme. Možná to ale bude trvat déle, než se předpokládalo.

Podle informací webů Collider a Redanian Intelligence se totiž zdá, že kravaťáci z Netflixu nebyli s výsledkem moc spokojeni, což vedlo k razantním změnám. Během dubna totiž došlo k poměrně rozsáhlým dotáčkám, což u hollywoodských filmů i seriálů není nic neobvyklého. V případě těchto dotáček však podle všeho nešlo o kosmetické změny a rutinní úpravy, ale o dosti zásadní zásah do téměř hotového díla. Na Netflixu se údajně rozhodli, že minisérii zkrátí z původních šesti epizod na pouhé čtyři, což mělo samozřejmě za následek redukci či předělání děje a k němu důležité přetáčky k příběhu. A to už vyvolává ve fanouškovi přeci jen velkou nervozitu.

Tím ovšem kroky studia nekončí. Netflix totiž evidentně neví, co si s prequelem počít, a tak se ho budou snažit ještě více propojit s původním seriálem. Mnohem více prostoru by tak měl dostat oblíbený bard Marigold v podání Joey Bateyho, jenž bude v minisérii působit jako vypravěč. A zřejmě se ho tak dočkáme ve více dílech než jen na úvodním vypravěčském počátku. Marigold pak bude jediným, ale podle všeho čím dál zásadnějším, pojítkem mezi oběma seriály. Ve štábu nového příspěvku ze světa Zaklínače prostě není moc veselo a fanoušci mají po nepodařeném teaseru a ne zrovna povedené Geraltově druhé sérii další důvod k obavám. Dostane Sapkowského svět tvrdou ránu, nebo budou zkrácení a scenáristické změny na poslední chvíle zázrakem ku prospěchu? Nechme se raději překvapit.

---
Autor: Milan Rozšafný
Foto: Netflix
Zdroj: Collider/Redanian Intelligence

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace