Co si budeme nalhávat, nabídka na hlavních amerických stanicích je od roku bídnější a bídnější a (nejen) náš zájem o tamní produkci každým rokem klesá. Holt časy Ztracených, Dr. House, 24 hodin a podobných hitů jsou nenávratně pryč a většina zajímavých projektů se dnes vyskytuje na kabelovkách a streamovacích službách. I přesto se ovšem sluší a patří dostát každoroční tradici a podívat se na to, jak vlastně seriály tamních stanic po konci hlavní seriálové sezóny dopadly. Které hity se dočkají další řady a koho už v bedně naopak nikdy neuvidíme?

 

ABC:

OBNOVENO:
Agenti SHIELD (Agents of SHIELD)
Americká manželka (American Housewife)
Black-ish
Bless This Mess
The Conners
Huangovi v Americe (Fresh off the Boat)
Goldbergovi (The Goldbergs)
The Good Doctor
Chirurgové (Grey's Anatomy)
Vražedná práva (How To Get Away With Murder)
Taková moderní rodinka (Modern Family)
A Million Little Things
The Rookie
Schooled
Single Parents
Station 19
 
ZRUŠENO:
The Fix
For the People
The Kids Are Alright
Speechless  
Splitting Up Together 
Whiskey Cavalier

 

Na ABC se letos žádný nový hit neurodil a v podstatě se zde spoléhá na hodně provařené a osvědčené hity. Nesmrtelní Chirurgové proto byli obnoveni rovnou na následující dvě série a Meredith zde bude nejspíš operovat až do svého důchodu. Neselhávající jistotou pak zůstávají Vražedná práva, Black-ish i Taková moderní rodinka, jež se ovšem připravuje na poslední řadu. A mezi jistoty se letos definitivně zařadil úspěšný The Good Doctor a The Conners, kteří dokazují, že i bez problematické Roseanne má tato značka stále šanci.

 

CBS:

OBNOVENO:
Spravedlnost v krvi (Blue Bloods) 
Bull
Myšlenky zločince (Criminal Minds) 
FBI
God Friended Me
Hawaii Five-0 
MacGyver
Madam Secretary 
Magnum P.I.
Man with a Plan
Máma (Mom)
Námořní vyšetřovací služba (NCIS) 
Námořní vyšetřovací služba L.A. (NCIS: Los Angeles) 
NCIS: New Orleans
The Neighborhood
SEAL Team
SWAT
Malý Sheldon (Young Sheldon)

 

ZRUŠENO:

Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) – Poslední sezóna
Jak prosté (Elementary) – Poslední sezóna
FAM
Happy Together
Rodinka na kousky (Life in Pieces)
Murphy Brown
 
NEROZHODNUTO:
The Code
Ransom

 

Na CBS jsou, jako každý rok, pořád silně za vodou. Ano, také jim sledovanost statisticky klesá a v mnoha ohledech se rozmělňuje, pořád ovšem mají před konkurencí ohromný náskok. A navíc mají takové portfolio hitů, že by mohli i ostatní stanice zásobovat ve velkém. Za pár týdnů se sice s námi nadobro rozloučí Teorie velkého třesku, na pozici nejsledovanější komedie v bedně už ji ale de facto nahradil nástupce Malý Sheldon a mezi kriminálkami se urodil nečekaný hit v podobě FBI, jenž už letos na podzim vyfasuje také spin-off. Tahle továrna na rutinní detektivky je tak moc v pohodě, až to možná není hezké.

CW:

OBNOVENO:
The 100
All American
Arrow 
Black Lightning
Charmed
Dynastie
Flash
In the Dark
Legacies
Legends of Tomorrow
Riverdale
Roswell, New Mexico
Supergirl
Lovci duchů (Supernatural)

 

ZRUŠENO:

Crazy Ex-Girlfriend – Poslední sezóna
Jane the Virgin – Poslední sezóna
iZombie – Poslední sezóna

 

Také na malé sesterské stanici CBS, CW, si pískají. Sice nikdy nebudou dosahovat obří sledovanosti, svou diváckou základnou mají ovšem tak jistou, že obnovili v podstatě všechny své projekty kromě těch, jimž byla už dopředu ohlášená poslední sezóna. Což je vlastně slušný unikát. Ale když se můžete stále spolehnout na fungující DC universum či Riverdale, dopřává se tento luxus docela snadno. Jen jsem zvědavý, jak se bude stanici dařit příští rok po plánovaném skončení Arrowa a Supernatural.

 

FOX:

OBNOVENO:
911
Bobovy burgery (Bob's Burgers) 
Empire
Griffinovi (Family Guy)
Last Man Standing
The Orville
The Resident
Simpsonovi

ZRUŠENO:

The Cool Kids
Gotham – Poslední sezóna
The Gifted
Smrtonosná zbraň (Lethal Weapon) 
The Passage
Proven Innocent
REL
Star

 

To na stanici FOX je mnohem smutnější pohled. Dřívejší domov House, Jacka Bauera či Muldera se Scullyovou čeká na další hit jako na zázrak a momentálně dřou bídu s nouzí. Vždyť z uplynulé nabídky neobnovili ani jednu novinku! Počet zrušených seriálů je navíc totožný s obnovenými a dřívější hity typu Empire chřadnou a raději čekají na poslední sérii. Aspoň, že v případě seriálové Smrtonosné zbraně se kravaťákům rozsvítilo a po zákulisním utrpení z loňského roku tento kousek konečně zařízli.

 

NBC:
 
OBNOVENO:

Černá listina (The Blacklist)
Blindspot
Brooklyn 99 (Brooklyn Nine-Nine)
Chicago Fire
Chicago Med
Chicago PD
Good Girls
The Good Place
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (Law & Order: SVU)
Manifest
New Amsterdam
Superstore
Tohle jsme my (This is Us)
Will a Grace

 

ZRUŠENO:

I Feel Bad
Midnight, Texas
 
NEROZHODNUTO:
AP Bio
Abby’s
The Village
The Enemy Within
 
U FOXů musí bouchat hlavou o stůl dvojnásob, protože NBC v podstatě odevzdali svou největší komediální pecku, Brooklyn 99. Policejní partičce se pak v novém domově hezky daří a zařadila se mezi tamní úspěšné komediální tituly vedle Willa a Grace, The Good Place a spol. NBC se po dlouhých letech trápení poslední roky obecně docela daří a vedle seriálů z Chicaga stále boduje i dojemný megahit This is Us, jenž televize obnovila rovnou na tři řady dopředu. A zabodovala také tajemná novinka Manifest. Tady už mají nejhorší období nejspíše za sebou.
 
A co říkáte na uplynulou sezónu vy? Nabídla podle vás nějaké příjemné překvapení, nebo už taky sledujete jenom kabelovky a streamovací služby?