Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Trailer: Epický druhý Rod draka


ikona
Sam.Vimes
game of throneshbohouse of the dragonhra o trůnyrod draka
Druhá řada prequelu Hry o trůny láká hned dvojicí trailerů najednou. 

Od první ukázky z druhé řady Rodu draka už uplynulo pár měsíců a nyní nám HBO konečně naservírovalo další ochutnávku ze seriálové fantasy události tohoto roku. Po včerejší nové sadě plakátů dnes přichází ne jeden, ale rovnou dva trailery. Prohlubuje se tím motiv občanské války a slogan o nutnosti vybrat si stranu, který jsme viděli už včera. Vlastní sestřih tedy dostala jak Zelená strana s královou vdovou Alicent a jejími dětmi, tak Černá strana s Rhaenyrou, Daemonem a jejich spojenci. Dvě ukázky doprovází ještě krátký teaser, který především upozorňuje na existenci a koncept dvou polarizovaných trailerů.

 

Trailery se překrývají jen v pár záběrech, valná většina stopáže je ale skutečně rozdílná, takže rozdělení na strany není jen laciná vějička. Samotný obsah pak láká na eskalující konflikt mezi oběma znesvářenými aliancemi, zhoršený událostmi ze závěru první řady. Měly by nás opět čekat šťavnatě napsané postavy, politikaření, bitvy, draci a to vše v luxusním balení vysokorozpočtové produkce. Premiéra byla u nás stanovena na 17. června a jistě nejsem sám, kdo se už nemůže dočkat.  

Kromě Rodu draka pracuje HBO ještě na několika dalších projektech ze světa Hry o trůny. Jedním z nich je A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight neboli Rytíř sedmi království. Ten se bude odehrávat v době někdy mezi Rodem draka a Hrou o trůny a jeho hlavními postavami jsou sir Duncan a jeho páže Egg. Dalším projektem je animovaný seriál Nine Voyages o námořních dobrodružstvích Corlyse Velaryona, zvaného Mořský had. Jeho postava vystupuje i v Rodu draka, kde ho hraje Steve Touissant. Nedávno byl oznámen další prequel, tentokrát vyprávějící o Aegonu Dobyvateli a jeho sestrách. Ve fázi příprav je i pokračování Hry o trůny o Jonu Sněhovi (i když jsme o něm podezřele dlouho neslyšeli). George R.R. Martin mezitím stále pracuje na Vichrech zimy, šestém dílu knižní ságy.

 ---

Autor: Ondřej Kubín
Foto: HBO
Zdroj: HBO

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace