Konečně jsem se dostala až k pátému dílu a souhlasím, že takováhle epizoda mohla přijít klidně dřív. V předchozích dílech mi připadalo, že se postavy neustále plácají od ničeho k ničemu na rozdíl od předešlé série, kde byl celý případ taky zahalen tajemstvím, ale přišlo mi, že vyprávění je ucelenější, drží se konkrétní linie a člověk se má čeho chytit. Tady případ dostává konkrétnější obrysy až nyní. Postav je příliš mnoho a nedokázaly se mi tolik zarýt pod kůži jako Rust a Marty, snad kromě Velcora a teď i Antigony. Doufám, že rozuzlení případu bude stát za to, předchozí detektivové to měli jednodušší v tom, že dostali mnohem více prostoru a prakticky neslezli z obrazovky, celý děj byl věnován jim, takže při finále člověk lecos dokázal spolknout a případ hrál, alespoň pro mě, vedlejší roli. Tady je hlavních postav více a nemůžu říct, že by děj vyloženě táhli, něco mi tu zatím chybí, aby převládlo nadšení. Snad finále ukáže, že rozdělit pozornost mezi více postav, bylo nakonec dobrým tahem.
|
reagovat
|
. Jinak to ovšem vypadá na další lahůdkový nášup, těším se moc
. Po předčasném odpískání seriálu se už v předchozí sezóně namísto uceleně koncipované planet of the week sezóny přepnulo do režimu kreativní laboratoře, ve které se testují limity toho, co ST ještě snese (a co případně už ne) a tohle experimentální rozšiřování žánrových/tematických hranic očividně bude pokračovat i v nadcházející sezóně (doufám, že tentokrát konečně dojde i na )
.