Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


TedGeorge
29.04.2013 11:37:35
on-line

Ten trend ve sledovanosti u Hannibala mě ale taky děsí. Ano, je to ve slotu na stanici, kdy pro odsouhlasení další sezóny nemusí být zázračná čísla. Ale ta sledovanost klesá strašně rychle. No, modleme se za zázrak...

JAn_G
28.04.2013 22:09:21
on-line

PetrM
Ale rozuměli. Jen ´sem vyjadřoval svůj momentální postoj k páté epizodě, tj. že mi nestačí dvacetiminutový výtažek z předešlé epizody k tomu, abych se pouštěl do té následující.

Vím, jak to funguje, ale neviděl bych to tak černě. Musíš si uvědomit, že pomalu finišuje seriálová sezóna a diváci samozřejmě dají přednost seriálu, který končí, když si ten nový můžou dopřát v repríze nebo na internetu. S Hannibalem koliduje např. Person of Interest, který má před sebou poslední tři epizody a taky bych mu dal přednost. Navíc spousta seriálů se dokázala udržet i přes čtvrteční rizikové - jak tvrdíš - vysílání, byť běžely na jiném kanále než NBC. Viz zmiňovaný PoI či Supernatural, kteří prvních pět sezón běželi právě ve čtvrtek. A Grimm se taky dostal i do druhé řady, přestože vystřídal několik vysílacích časů, včetně čtvrtků.

PetrM
28.04.2013 21:19:47
on-line

to JAn_G
To jsme si asi úplně nerozuměli. Já bych jim to přeskočení třeba taky odpustil a tu vynechanou epizodu pohledal na internetu, ale tohle není seriál na kabelové stanici, která funguje trochu jinak než veřejné stanice.

U seriálu v první sezóně na network stanici je prostě sledovanost (v US) jediné kritérium rozhodující o přežití nebo zrušení. Hlavní tedy je, zda předchozí rošády a pár klipů na webu nenaštvalo právě ty Americké diváky, kteří jediní rozhodnou o jeho budoucnosti. I kdyby byl Hannibal superhit v Evropě, Indii nebo třeba v Senegalu, pokud nebude mít nějakou minimální sledovanost v Americe, je s ním po první řadě ámen. Může se nám to nelíbit, ale je to prostě televizní fakt, jak poznali loni třeba fandové netradičního Awake na stejné stanici

JAn_G
28.04.2013 13:31:41
on-line

Mě to třeba nijak nenaštvalo, jen ve sledování jednoduše nebudu pokračovat do té doby, než evropské stanice odvysílají plnohodnotnou 4. epizodu v její kompletní délce.

PetrM
27.04.2013 15:42:43
on-line

Autoři seriálu mají zjevně sebevražedné tendence - už nasazení seriálu na čtvrtek večer (kde ztroskotalo Awake a dalšíseriály) bylo pro NBC riziko. Premiéra nebyla nejsledovanější a bylo jasné, že bude třeba bojovat o každého diváka. A oni místo toho vypustí epizodu a dají pár scén na internet aby vůbec šlo v budoucnu pochopit "vo co go"

Věrné fandy tím minimálně naštvali, a běžné diváky odradili úplně, což je při rozjezdu seriálu smrtící kombinace. A včerejší rating 1.0 (2.4 milionu diváků) neomylně směřuje seriál ke zrušení. Ze zajímavého konceptu a perfektního ansámblu zůstane patrně jen tahle jarní minisérie. Škoda

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.