Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


xxendxx
28.04.2016 21:00:32
on-line

*další vtípek na Daviesovu hodnotící stupnici s rozsahem 10/10 - 10/10"

Jara
28.04.2016 15:54:33
on-line

Docela mě překvapuje to vyzdvihování postavy Mikea tady, jehož linie letos byla zdaleka nejnudnější. Ta postava nemá moc co nabídnout, protože sice nevíme úplně, jak se dostal tam, kam se dostal, ale víme, jak skončí (a třeba i to, že jeho vnučka je v BB naživu, takže ani obava o jeho rodinu vyjde naprázdno), kdežto Jimmy je postava zajímavá sama o sobě, a i ty flashforwardy do jeho "současnosti" jsou zajímavé (scéna, kde dobrovolně trčí zavřený mezi popelnicemi, protože nechce alarmem volat policii, je asi má nej z celé série). Jimmyho vztah s bratrem (z něhož se letos taky vyklubala zajímavá postava),Kim, která je pod Jimmyho vlivem...Navíc Bob Odenkirk je fantastický. Jako, za mě jeden z nej seriálů, ale myslím, že věta "není to pro každého" tentokrát opravdu sedí.

r.mrazik
28.04.2016 14:58:58
on-line

první sezonu jsem ještě dal,ale druha už na mě byla příliš a skončil jsem někdy už na začátku...
jako je to krásný a tak...ale nic se tam nedělo...pro atmosféru si raději zajdu ven do přírody a pro noviny dojdu taky sám...atmosféricky :))

Sigi
28.04.2016 14:29:02
on-line

Davies182
Ty hysterko jedna! :D Buď rád, že se tady zase rozproudila nějaká diskuze.

Davies182
28.04.2016 13:30:09
on-line

[napsal sem k0COURovi do vzkazníku, že nutně potřebujem emotikony plácající se do čela]

banan75
28.04.2016 12:23:08
on-line

já si taky myslim, že ty desítky tady padaj moc často, trochu bych to krotil...Saul byl letos podle mne tak max na 7/10....a popravdě, ani Vinylu nebo ACS, který mne letos bavili nejvíc, bych 10 z 10ti nedal....spíš mám pocit, že na ten seriál chcete tak moc upozornit, že mu dáte tu do očí bijící 10ku...při tak častym výskytu absolutního hodnocení už to nepusobí uplně objektivně a člověk to musí brát s rezervou...

do_Od
28.04.2016 10:09:21
on-line

Jsem pro sestavení univerzální TVzone rovnice, pomocí níž se pokaždé vypočítá to správné hodnocení, kterým se pak může každý řídit.

Nebo aspoň kdyby se pod recenzemi zobrazovalo hodnocení každého z nás... Ale na to je zase náš web až příliš funkční...

spoock
28.04.2016 09:18:29
on-line

Kdybych měl hodnotit, tak Breaking Bad bych dal 11 z 10, Beter Call Saul bych dal 9/10. Není to prostě seriál o průniku jednoho maníka do podsvětí, ale čistě o tom jak jeden šméčkař dělá právníka. Bez dějové linky Mika by seriál byl dost nudný. Rozhodně je to jeden z mojich nejoblíbenějších seriálu současnosti, společně s House of Cards, který je v podstatě taky ukecaný a akce je tam možná ještě méně.

Davies182
28.04.2016 08:36:27
on-line

PetrM
"... desítky by měly padat jenom u legend typu Friends, The Wire, Sopranos, Breaking Bad a podobně."

Tak jsem to asi zase špatně pochopil.

Jinak se teda omlouvám, že jsem už v zárodku začal TVZone postupně ničit renomé seriózního webu o seriálech . Život je fajn.

PetrM
28.04.2016 07:27:13
on-line

to Davies182
Mám tě rád, ale asi jsi byl večer unavený a máš obtíž porozumět psanému textu. Jak jsi z mého příspěvku kde jasně píšu "Nikdo netvrdí, že recenze má být "objektivní" a recenzent nemůže mít menšinový názor" vydedukoval, že "hlavně nám ale laskavě nepředsílej, kolik máme kterýmu seriálu udělit bodů" je pro mě záhadou. Mějte rádi co chcete, recenze si proboha pište jaké chcete, ale pokud už tu stupnici 1-10 máte, mohli byste možná zajít jako redakce na pivo a shodnout se, co které číslo znamená (10 - jeden z mých Top všech dob, 9 - jeden z Top téhle sezony, atd...). Pokud to každý sází "jak se vyspal", tak to zrušte nebo dělejte slovní hodnocení, protože pak desítka od Davise může být něco úplně jiného než desítka od Spoonera.

Když už jsi zmínil Fuku, ten taky hodnotí sám za sebe, ale třeba blbým filmům dává 20 a těm co jsou tak blbé až jsou zábavné 0 procent. A je v tom už pár let konsistentní.

Osbně mám třeba i raději, když se s recenzí fakt neshodnu (Vinyl, Saul), protože si přečtu, co se na tom někomu jinému tak líbilo a můžu se zamyslet nad tím, proč mě to nebere. Pozitivní recenze na seriál, který mě baví (Daredevil, American Crime Story) je fajn, ale sledoval bych ho i bez ní. Takže klidně pokračujte v zajetém kurzu, my už si to nějak přebereme.

Spooner
28.04.2016 00:34:20
on-line

Sigi
Zrovna Better Call Saul ale rozporuplně přijímán vůbec není a druhá série je v zahraničí považována za těžkou pecku a to nejen u kritiků, ale i diváků na všemožných servrech (např. průměrné divácké hodnocení 8.9 na Metacritic). Dokonce bych ho osobně tipoval jako horkého kandidáta na letošní Emmy. Prostě většinou velké nadšení. To jen tak pro info

(=LIFTY=)

Však my si to nebereme, jsme velký kluci a jsme rádi za podporu Jen jsem se k tomu musel taky aspoň jednou vyjádřit

(=LIFTY=)
28.04.2016 00:16:46
on-line

No tak si to tak neberte, není to žádná kritika vůči recenzentům. Já jsem za tento server hrozně rád a doufám, že se mu bude dařit i nadále.
Jen prostě když si vzpomenu na ty časy, kdy v časopise Level nedostala snad žádná hra 10/10ti a až pak GTA San Andreas, tak jsem věděl, že tohle je revoluce a musím tu hru mít. To samé u bratrského serveru například s novým Šíleným Maxem nebo Potomky lidí - filmy, co dostaly po dlouhé době desítku a já věděl hned, že to chci vidět a nebude to jen obyčejný film.
Tady jsou ty desítky prostě častěji, takže mě nechávají chladným...

Sigi
28.04.2016 00:03:27
on-line

Nedokoukal jsem bohužel ani první sérii. Pro mě se jasně ukázalo že postava Saula nemá na větším prostoru, nedejbože jako hlavní charakter čímkoliv zaujmout. V Breaking Bad fungoval dokonale jako taková komická/smutná postavička na ploše dvou, tří minut. S tím desítkovým hodnocením, jako samozřejmě se jedná o subjektivní názor a Daviesovi těžce poslední roky závidím ten zápal a nadšení nad každým seriálem .. šťastný to člověk :) .. ale prostě by se to chtělo trošku krotit .. přece jen profi přístup by měl zohlednit to, že ten seriál je přijímán dost rozporuplně a desítkové hodnocení by měl fakt asi dostat jen ten seriál, který je bezmezně zbožňován a oslavován napříč širokým spektrem diváků. Což je tak pět seriálů za posledních deset let ;)

Spooner
27.04.2016 23:00:28
on-line

PetrM
Uznávám, že těch desítkových hodnocení bylo v posledním měsíci až až a zrovna k Saulovi mám já osobně taky dost výhrad (i když jsem zatím u sedmého dílu), a možná tím u některých přiléváme olej do ohně. Ale každý z nás máme jiný vkus a máme jinak "nastavený", co si zaslouží desítku. Navíc, každou tu desítkovou recenzi psal někdo jiný z nás, takže každý máme holt letos toho svého favorita no ;) A nedat desítkovou recenzi, i když jsem hypernadšený, jenom proto, že ji napsal někdo týden přede mnou, je trošku blbost.
Navíc si myslím, že momentálně prožíváme hodně silný začátek roku, kde je prostě výrazných a výtečných titulů opravdu hodně, takže to není rozhodně žádným hypem, ale také prostě tím, že se nám tu v rozmezí měsíce a něco sešlo dost výtečných kousků. A něco mi vzhledem k nadcházející nabídce říká, že v dalších měsících už to bude jenom horší, takže můžete být v klidu

Davies182
27.04.2016 21:50:37
on-line

PetrM
"Podle mě..." - aneb napsal sis to sám, Petře.
100 lidí, sto chutí, a lidi jsou i recenzenti.
Chápu, že v Čechách jsou jedinejma dvěma objektivníma kritikama Fuka a Spáčilová, hlavně nám ale laskavě nepředsílej, kolik máme kterýmu seriálu udělit bodů, abychom se zavděčili té které individuální představě o dokonalém televizním webu.
Nenutíme nikoho ať to čte, nebo se na to nedejbože dívá.
Je to názor a popis toho, co v hodnoceném díle funguje anebo ne.

PetrM
27.04.2016 20:01:59
on-line

Souhlas s =LIFTY=, že na TvZone začala řádit hyperinflace desítkových hodnocení. Podle mě by desítky měly padat jenom u legend typu Friends, The Wire, Sopranos, Breaking Bad a podobně. Tady ale létají desíky pro vysoce kontroverzní věci typu Leftovers, Vinyl nebo Saul, které jsou pro někoho možná boží, ale u dobré poloviny publika způsobují ospalost a nudu. Nikdo netvrdí, že recenze má být "objektivní" a recenzent nemůže mít menšinový názor, ale bylo by dobré se při hodnocení vztahovat k nějakému referenčnímu bodu typu: Kope tenhle sitcom stejnou ligu jako Friends? Je Saul stejně kvalitní jako Breaking Bad? a možná byste s těmi desítkami začali trochu šetřit. Stejně jako většina publika si myslím, že jak Saul tak Vinyl jsou nepovedené, ne proto, že plynou pomalu, ale že mě vůbec nezajímá co se s postavami stane. Ne že bych je nějak aktivně nesnášel, ale jsou mi prostě jenom ukradené a nevím, proč s nimi ztrácet (pomalu plynoucí) čas.

(=LIFTY=)
27.04.2016 17:44:41
on-line

No, vzhledem k tomu, že tady má pomalu každá třetí recenze 10/10, tak si tohle asi nechám ujít. První řada mě moc nebavila...

MARTASLJ19
27.04.2016 14:57:12
on-line

A a zasa musím povedať, že 2.rada je úplná sračka...Pri Jimmyho scénkach som zaspával, riešili také nudné, o ničom veci, absolútne kok**** Jediné dobré scény boli s Mikrom. Tie Jimmyho môžete v kľude preskočiť, o nič neprídete lebo je to skrátka o ničom. Aj finále bolo priam katastrofálne, Najväčšie sklamanie za rok 2016. Tak zlé tempo seriálu som ešte nevidel. Každý diel ako keby sledujem pilot nejakého seriálu.

hroubek
27.04.2016 13:44:02
on-line

Díky této recenzi mám velké dilema, na jaký seriál kouknout dříve. Billions, The Night Manager, Vinyl, House of Cards 4 nebo Better Call Saul. Těžké rozhodování.

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.