Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


hroubek
29.07.2016 14:10:56
on-line

Sam.Vimes
Podle mě se mělo skončit 6. řadou, která byla parádní. Poté to šlo do kytek.

Sam.Vimes
29.07.2016 11:34:20
on-line

hroubek
Díky
jj, dívám se že vytýkáme hodně podobné věci... Ale ona ta osmá řada už opravdu nebyla důstojným zakončením.

hroubek
29.07.2016 10:19:33
on-line

Parádně napsaná recenze, která přesně vystihuje moji pachuť k osmé řadě. Zde přikládám svou recenzi, která je hodně podobná.

Castle na zabití 8. řada
Loučení s Castlem.

Jedno se Castleovi musí nechat. Není moc seriálů, které by i po osmi letech byly stále svěží a zábavné. Jasně, vrchol má seriál dávno za sebou, přesto nelze říci, že by se kvalita ztratila. Spíše jsme se dostali do bodu, kdy už je potřeba uzavřít poslední kapitolu a jít o dům dál. A o tom měla být osmá řada. Bohužel se to tvůrcům moc dobře nepovedlo, jelikož se do poslední chvíle nevědělo, jestli se bude pokračovat dál, i přestože všude byly náznaky, které předpovídaly konec. A o to více mě mrzí, že se v posledních dvou řadách vytratilo kouzlo, kvůli kterému jsem na Castlea koukal. Castle na zabití nikdy nebyl o vyšetřování zločinů, ale o vztahu Castlea a Beckettové a tady tvůrci selhávají na plné čáře. Je pravdou, že se schovávají za zápletkou, díky které Beckettová musí opustit Castlea a jako kapitánka okrsku 12., nemá tolik času na obyčejné případy s Castlem. Nechápejte mě špatně, ale tohle scenáristické řešení mě přišlo prostě chabé. A spíše to nahrává tomu, že představitelka Beckettové Stana Katic se moc nemusí s Nathanem Fillionem, takže mají spolu oproti předchozím řadám o dost méně scén. A určitě tomu nepomohlo, že s ní tvůrci nepočítaly pro případnou devátou řadu.

Teď když máme za sebou úvod a nějaké zákulisní drby, tak se konečně můžu pustit do toho o čem, že to osmá série Castlea vlastně je. Inu je to, o tom samém, jako byly epizody předchozí. Jen s tím rozdílem, že se snaží uzavřít nedotažené linie, jako byl Castleův únos, teorie kolem spiknutí a smrti Beckettové maminky. A je to cítit i z dílů, jelikož se přidávají špionážní zápletky, vrací se staré postavy a vyrukuje se s novými překombinovanými teoriemi, do kterých kupodivu zasahuje i Hayley. Díky tomu se tolik neexperimentuje s žánry a zápletkami a většina dílů se drží v klasické kriminální rovině. Čest výjimečným dílům jako je buddy-movie. Zápletka, kde se dostaví i Adam Baldwin(Chuck, Firefly) nebo díl, který si trochu půjčuje z filmového Saw, či díl, který skládá poctu Vymítači ďábla nebo díl o lampě anebo jeden z nejlepší dílu osmé série, o chlápkovi, který přežil třikrát svojí smrt. V těchhle dílech je vidět pravá síla seriálu. Je to zábavné, v rámci možností originální, napínavé a přitom to není hloupé a fakt nám na těch postavách záleží a baví nás to, co vidíme.

Po herecké stránce je to opět parádně odvedená práce. Herci svoje role mají rádi a dávají do nich hodně. Nathan Fillion je sympaťák a za těch osm let nám přirostl pěkně k srdci se vším dobrým i s tím horším. Stana Katic je dobrá herečka a za celou dobu v seriálu si prošla zajímavým vývojem, který byl zajímavý a naprosto jsem chápal, proč se do ní Castle zamiloval. A o to více mě mrzí, že tvůrci tuhle chemii v této řadě moc nevyužívali. Hodně mile mě potěšilo, že konečně dostali dost prostoru Jon Huertas a Seamus Dever. Javi a Espo fungují na sto procent a jejich vztah je krásně vykreslený a i vypointovaný. A co se týče Molly Quinn a Susan Sullivan, tak jim prospělo, že mají méně prostoru na úkor hlavní čtveřice. A i na hostujících hercích je vidět, že jsou rádi, že hrají v Castleovi. Hlavně bývalí kolegové z Firefly(krom Baldwina dorazí Summer Glau a Jewel Staite).

Možná jsem to nezmínil, ale Castle na zabití je moje malá srdcovka. Je to oddychová podívaná, které mě vždycky bavila, a na kterou jsem se vždy moc těšil a byl jsem ochotný seriálu leccos odpustit. To co ale tvůrcům neodpustím, je závěr závěrečného dílu. Pro mě jako pro fanouška to byla obrovská facka, ne-li plivnutí do tváře. A to myslím naprosto smrtelně vážně. Castlea sleduji dva roky, a kdybych ho sledoval celých osm let a tvůrci by mi dali takovýto konec, tak bych byl ještě více naštvaný. Prakticky nejde o to, co v závěrečných minutách vidíte, to je ok. Ale to provedení, za to bych zabíjel. To se fakt tvůrci nemohli rozloučit lépe s diváky? Proč, takhle ustřiženě?? To si jich neváží, že jim předvedli takovýto konec. A stačilo opravdu malinko. Přidat pět nebo deset minut. Krásně se rozloučit s postavami, s diváky a odejít se vztyčenou hlavou. A je to o to smutnější, že spousta lidí si pamatuje konce. A já si tento konec, fakt pamatovat nechci. Neříkám, že jsem chtěl dostat konec ve stylu Ztracených, Breaking bad nebo Říma. Přesto bych se nezlobil, kdyby ten konec byl férový k divákovi, k tvůrcům a samozřejmě k postavám, které mám rád a záleželo mi na nich. Tohle mě bude mrzet, ještě dlouho.

Castle je ve své osmé řadě pořád oddychová podívaná, kde se střídají silnější díly, s těmi slabšími. Je to přesně ten typ seriálu, u kterého se dobře večeří, a jenž nám dá přesně to, co od něho očekáváme. A takovýchto dobrých jistot už moc není. Sbohem Castle.

PS: Pro náhodné diváky, kteří to mají jako kulisu - za krásných 7/10, pro velké fanoušky o bod ne-li o dva méně.

Hodnocení 6/10

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.