Strana 4 z 5

1 2 3 4 5

Reakce zbytku showbyznysu

A zpátky k tématu. Jak už jsem psal, aktuálně to vypadá tak, že Netflix do konce roku zcela obsadí jeden celý žánr a to rozhodně není malý úspěch. Samozřejmě to neznamená, že se lidé okamžitě přestanou dívat na Johna Olivera nebo že HBO zruší jeden ze svých nejúspěšnějcíh seriálů vůbec, komediální Veep.

Ne, rozhodně to ale ovlivní trh do budoucích let. V podstatě to totiž znamená, že tvůrci komedií začnou s novými nápady chodit nejprve k Netflixu, jelikož právě ten jim bude moci zaručit nejvyšší sledovanost, a teprve potom to budou zkoušet jinde. Jenže jak si asi dokážete představit, tohle není úplně budoucnost, s jakou by se ostatní kabelovky a streamovací služby chtěly dobrovolně jen tak smířit. 

Nedávno tak konkurence zahájila protiútok. Jeden příklad za všechny, Comedy Central před časem oznámil nový komediální festival Comedy Clusterfest, který je aktuálně naplánovaný na léto a v živém vystoupení se tu setkají třeba Jerry Seinfield, Bill Burr nebo Hannibal Burress. Je to zase něco jiného a bude docela zajímavé sledovat, jak velký úspěch s tím CC oslaví.

HBO si to pak jistě taktéž nenechá líbit, zatímco se totiž známé kabelovce konzistentně daří na poli dramat, stand-upová vystoupení kdysi patřily výsostně právě pod tuto značku. A jen tak mimochodem, o tom, že se žánr značně posunul, vypovídají i ony několikanásobně větší cifry pro Áčkové komiky. Ještě tak před dvěma lety by si nepřišli ani na 5 milionů, dnes si mohou říct o 20. Ti méně známí pak dostanou klidně pět milionů za výstup. Komedie je zkrátka na vzestupu a na tuhle notu bych teď rád navázal jedním z nejlepších stand-upů, jaký jsem dodnes "zažil".

Strana 4 z 5

1 2 3 4 5