Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Spike_1
17.07.2017 15:21:33
on-line

8/10
Mě tahle série až překvapivě sedla. Jsem velký fanda do DC takže nebudu lhát a říkat, že poslední dvě série byly pro mě nesledovatelné - ale už to nebylo ono, a to je fakt, na kterém se shodnou snad všichni.
Už od začátku je sympatické, že se pětka snaží držet více při zemi a tím navázat na začátky seriálu, kdy mu to šlapalo nejvíce. Nový záporák má od počátku tajemnou auru a diváka prostě zajímá. Je fakt, že nejdřív jsem nelibě nesl nábor nováčků protože mi byli nesympatičtí, ale to se ustálilo. Nakonec jsem si zvykl a další řady si s nimi v pohodě umím představit. Jen škoda, že (asi nejen) díky nim musely některé jiné postavy ustoupit do pozadí, hlavně Thea, Quentin, a zamrzel náhlý odchod Roryho, kterého jsem začínal mít čím dál víc v oblibě.
Flashbacky v pohodě, ale na ostrově jsme mohli strávit více času, vzhledem k tomu že tahle série je takovou rozlučkou s Lian Yu. Samotná postava Promethea byla skvěle vystavěna, jen mi přišlo že jeho identitu tvůrci prozradili přeci jen trochu brzy, několik dílů před závěrem byla trochu protahovaná hra na kočku a na myš.Opačný problém jako u letošního Flashe, tam bych naopak uvítal aby totožnost padoucha vyšla najevo o pár dílů dřív... Jinak ale Adrian Chase nejlepší záporák od Deathstroka, řekl bych že maximálně využitý. O úroveň výš než nezajímavý Darkh nebo naprosto nepochopitelně nevyužitý Ra's Al Ghul.
Hlavní dějová linie páté řady tedy byla super. Brzdilo to sice pár výplňových dílů, ale tyhle nic moc epizodní příběhy, ruku na srdce, má Arrow i většina ostatních (nejen) komiksových seriálů odjakživa, takže bych to moc neřešil. Hlavní je pro mě jednotící dějová linka a ta tentokrát fungovala. A finále s přehršlem cameo rolí a hostovaček, a hlavně řádně našláplé a gradované, bylo jedno z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší co v Arrowowi pamatuju.
Dal bych naprosto čistých a zasloužených 7/10, ale když vzpomenu na předchozí dvě série, asi tam přihodím i bod navíc, protože ten vzestup kvality tu i přes pár přešlapů je prostě znatelný, a to musím ocenit. 8/10

hroubek
16.07.2017 22:55:53
on-line

S recenzí celkem souhlasím. Mě osobně tahle série bavila o trochu více, než 3 a 4. Jen mě fakt začaly štvát některé dementní zvraty, které se ve výsledku ukázaly zbytečné. Za mě mezi 6-7/10.

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.