Seriál Vikingové se teď na přelomu roku dočkal druhé poloviny šesté a poslední řady. Ale i když se sága o Ragnarovi a jeho synech již uzavřela, severští nájezdníci ještě neřekli poslední slovo. Následovat bude seriál Vikings: Valhalla, odehrávající se počátkem 11. století. Domovským přístavem pro něj již nebude stanice History, která se přeci jen zabývá primárně dokumenty o historii a mimozemšťanech, ale mnohem lukrativnější Netflix. Tvůrce Vikingů Michael Hirst aktuálně plánuje novou adaptaci Velkého Gatsbyho a na Valhallu bude dohlížet jen jako producent. Od jedněch Vikingů k druhým se ale přesouvají někteří další producenti i velká část štábu, showrunnerem pak bude Jeb Stuart (Smrtonosná past, Uprchlík). Premiéru můžeme opatrně vyhlížet koncem tohoto roku nebo v roce příštím. A nyní Netflix oznámil ústřední část obsazení s oficiálním popisem jejich rolí.

 Frida Gustavsson

Sam Corlett - Leif Eriksson, námořník a dobrodruh z Grónska, vychován ve víře ve staré bohy
Frida Gustavsson - Freydis Eriksdotter, Leifova sestra, která společně s ním přijde do Kattegatu
Leo Suter - Harald Sigurdsson, jeden z posledních vikingských berserkrů. Charismatický a ambiciózní muž, který dokáže sjednodit pohany i křesťany.
Jóhannes Jóhannesson - Olaf Haraldson, Haraldův starší nevlastní bratr, křesťan
Bradley Freegard - král Canute (v češtině Knut), moudrý a bezohledný dánský král
Pollyanna McIntosh - dánská královna Ælfgifu
Laura Berlin - Emma Normandská, mladá paní od normandského dvora, politicky schopná a zároveň jedna z nejbohatších žen Evropy
David Oakes - hrabě Godwin, prohnaný rádce anglického krále
Caroline Henderson - jarl (jarla?) Haakon, vládkyně Kattegatu, která se stane mentorskou postavou pro Freydis
Asbjørn Krogh Nissen - jarl Kåre