Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


spoock
23.04.2013 21:01:59
on-line

No, tak třetí díl byl tak překombinovaný, že se mi to až znechutilo, možná časem změním názor, ale toho všeho bylo na mě až moc a logika šla kamsi do kopru.

TedGeorge
23.04.2013 17:52:18
on-line

Hmm, tak po třetím díle už taky nadšení. Following by se mělo stydět v koutě. Z Willa Grahama zas tak nadšenej nejsem, ale Mads je prostě blázen. Wow

Phil cze
20.04.2013 22:46:00
on-line

Podle Variety o přeskočení epizody požádal sám Fuller (!). Epizoda nicméně poběží v Evropě a údajně i na českém AXN (v programu to stále mají). Jinak třetí díl parádní a jsem naopak potěšen, že se vyhýbají "monster of the week".

JAn_G
20.04.2013 18:15:54
on-line

V podstatě, když si vezmeš romány nebo jejich adapace, Lecter vždycky byl jen vedlejší postavou konzultanta, prostě taková charismatická verze Teda Bundyho. I v Hannibalovi, jak románu tak filmu, přestože titul nese Lecterovo jeméno, byla hlavní hrdinkou Clarice a duležitý byl především jejich apollinský a dionýský princip dvojnictví. Hannibal (seriál) funguje na podobném principu, tedy dvojnictví obou hlavních charakterů. Zprvu je nutné představit jeijich odlišnosti a niterní pohnutky a jaká je lepší cesta, než otevřít oba hrdinu prostřednictvím pátrání po zvrhlých jedincích, kteří odrážejí jejich strachy, ale i vlohy a zároveň je vybouzí k činu. Proto tenhle přístup vítám, je neotřelý a svěží, nehledě na tom, že doposud představení sériový vrazi ´sou dokonalým příkladem masové žíznivosti po krvavé senzaci. Jejich MO je bizarní, neobvyklé a hlavně zajímavé. Stejně tak funguje i jejich motivace a ona omýlaná hra s divákem. Ruku na srdce, který divák nebyl zprvu skálopevně přesvědčem, že oním kanibalem z první epizody po kterém pátrá policie, je právě Lecter? Já říkám ano, jen tak dál. Hannibal dostane svůj prostor, jen co na to tvůrci kritického diváka dostatečně připraví. Právě v tom zatím vidím největší přednosti seriálu. A samozřejmě taky v jeho formálním pojetí.

Davies182
20.04.2013 17:07:48
on-line

PetrM: Pravda pravdoucí - bilo to do očí hodně, ta modroočka. Taky jsem dost koukal a obávám se, že z toho nic nevyvoděj: takže je to buď malá chybka anebo to Will myslel tak, že OBĚTI měly oči stejné bravy, a s dcerou už souvisí jen věk, vlasy... let´s see.

JAn_G: Osobně mne koncept monster of the week v minulé epce spíš zaskočil. Tak nějak jsem čekal, že to bude od začátku JEN s Hannibalem, knihy ale neznám. Takhle se z toho rýsuje v podstatě "něco jako" Dexter = hlavní záporák na sezónu danej + cestou chytáme další lumpy.

PetrM
20.04.2013 16:08:44
on-line

Zarazila mě jedna nekonzistence ve třetí epizodě. Když Graham ukazuje studentům FBI ty fotky tak říká: "Eight girls ... same hair color, same eye color ... as his daughter" A všechno jsou to hnědooké brunety a o pár minut dřív a i později jsou detailní záběry na Abigail, která má oči modré jako pomněnka. Doufám, že z toho něco vyplyne v budoucnu (a celá FBI je buď blbá nebo barvoslepá), protože jinak je to dost kardinální kiks. Při normálních záběrech to projde, ale protože je Abigail s Lecterem často v detailu kvůli emocím, doslova mě to praštilo do očí.

Já vím, je to jenom malý detail a třeba ta závěrečná scéna, kdy se do policií hlídaného domu dostane jak blogerka, tak druhá osoba je sama o sobě nelogická taky, ale vznikne díky ní ten vztah Abigail a Lectera. Jenom mě trklo, že pokud je celá série postavená na motivaci vraha k výběru obětí stejných jako je dcera, tak to pak celé plave na vodě, když by jenom stačilo vybrat osm jiných fotek. Myslíte, že je to jenom chyba nebo schválnost a někomu v seriálu to dojde?

Mimochodem - Abigail je taky výborně obsazená stejně jako všechny další hlavní postavy

JAn_G
20.04.2013 15:30:56
on-line

Předně, byť jde o skvělou epizodu, mrzí mě, že Fuller tak rychle narušil koncept "monster of the week", který fakt šmakoval, a uhl k cestě kontinuálního vyprávění.
Co se týče čtvrté epizody, stejná situace by měla nastat i v Kanadě a protože české AXN často akceptuje politiku zahraničních stanic, s nevětší pravděpodobností se jí nedočkáme ani u nás. Nicméně doufám, že ji vydají alespoň jako bonus na DVD či BD. Američani ´sou totiž v poslední době až neuvěřitelně puritánští a začínám se bát, že se brzy vrátí temné věky přehnané televizní cenzury, nebo hůř, autocenzury.

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.