Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Spike_1
20.12.2016 19:33:15
on-line

hroubek
Ten kvalitní záporák dělá fakt hodně, v současných TWD určitě. Ale v podstatě je sedmá řada lepší hlavně o toho Negana (ale i to je dost). Takový ten klasický survival mě bavil v prvních dvou řadách, pak byl správný krok vytáhnout zápornou postavu jako Guvernér... a pak to začalo pomalu upadat, ten survival se vyčerpal. a probralo se to až teď zase s Neganem. Tenhle seriál v současnosti podobné postavy prostě potřebuje, buď to nebo nějáký nový prvek. Ale se soudobým stavem jsem spokojený a 7/10 to myslím krásně vystihuje.

hroubek
20.12.2016 14:59:36
on-line

Spike 1
Já tam ten posun vidím. Jde o to, že kdyby v seriálu bylo méně Negana, tak by to tvůrci vyplňovali jinými nudnými postavy. A fakt velký argument, že tahle řada je lepší, a každá epizoda bez Negana je nudná a ne tolik zábavná. Pořád jsou to TWD, kde je vidět, že by to šlo dělat lépe, než to dělají. 7/10 za prvních osm dílu ze sedmé řady.

Spike_1
19.12.2016 10:47:51
on-line

hroubek
Negan i se svým představitelem je vážně trefa do černého a tu sedmou řadu to dost pozvedává. Až tak velký kvalitativní výkyv ale oproti předchozím dvěma sériím nevidím (i když o něco určitě), protože tvůrci mají pořád potíže s dramaturgií dílů typu 'jedna epizoda o téhle postavě, další zas o téhle...' Kdyby si tohle pohlídali, můžu naplno říct že sedmička je skvělá. Takhle je 'jen' hodně dobrá. Ostatně, předvídal jsem to už dříve:

tady

hroubek
18.12.2016 17:40:16
on-line

Fakt mě mile překvapuje jak moc je tahle sezóna dobrá oproti minulým dvěma řadám. A já přesně vím, v čem to spočívá. Je to postava Negana. Je to prostě tak výrazný charakter a hrozba, která neustále na sebe strhává pozornost a ke všemu je nepředvídatelná. Neganova postava je neuvěřitelně vděčná postava JDM jí hraje skvěle. Potěšilo mě, že ubralo na chození z místa na místo a zbytečných likvidací chodců, které bylo nudné. I práce se střihem a propojování linek je lepší. V tomto dílu vyloženě slabší moment byl jen s Carol, která se proměnila v totální krávu. Zbytek dílu se hodně povedl a jsem s ním dost spokojený. Jen ten usměvavý konec si fakt mohly odpustit. 8/10

Arbiter
15.12.2016 00:07:49
on-line

Sezóny by měli prostě mít míň dílů, to ví každej. Jsem rád, že s Neganem nešetří. Ze začátku jsem se toho bál, ale dostává hodně prostoru a JD Morgan je ďábel. Teď když se oholil působí ještě šíleněji. Jsem taky docela rád, že si už All Out War moc nepamatuju, jestli teda na to dojde už tuhle řadu.

Spike_1
14.12.2016 15:25:35
on-line

S07E08
No co si budeme povídat, tahle epizoda byla dobrá. Nechci ji ale přechválit, podobně při troše snahy mohla zatím vypadat celá sedmá série, osmý díl prostě jen ukazuje že to jde.
A ani není potřeba nějakých složitostí, vyloženě zásadních zvratů nebo úmrtí důležitých postav. Stačí prostě střídat dějové linie, pohledy několika postav, trošku drama, trošku napětí, a dobrá epizoda je na světě. Ne že by byla vysloveně skvělá, ale proti předchozím několika zkrátka vyniká. Je to vychcanost, dát tohle jako mid-season finále aby si lidi řekli zase 'jó, pořád dobrý, po pauze tomu teda ještě dám šanci' ale co už. Zamrzí hlavně to, že je vidět že pro kvalitní díl se nemusí udělat zas až tolik, v podstatě jde o drobnosti, ale ve výsledku to dělá hodně.
Jinak mi už přijde docela úsměvné, že každý kdo se Negana pokusí zabít, je ušetřen a pomalu ještě pochválen za kuráž (Carl, Rosita), a místo toho to schytávají náhodné oběti - případně jsou kurážlivci co si něco dovolí odvedeni a je jim nabídnuto přidat se ke Spasitelům (Daryl, asi i Eugene). Jinak Spencera je trochu škoda, jeho pletichaření dávalo smysl a bylo pochopitelné, při správném uchopení by jeho příběh skýtal potenciál, no ale stalo se...
Pokud se bude příběh už soustředit na více postav naráz, hádám že se bude na co těšit. Pak je tu ale ta druhá možnost - že tohle byla vyjímka, protože je to prostě mid-season. Ale podobně dobré díly by měly být standardem, ne důvodem k oslavě. I když mě to tentokrát hodně bavilo, dám si střízlivých 8/10 protože tenhle díl je sice super, ale hlavně v rámci dosavadního průběhu 7. série.

Moranius
14.12.2016 10:36:07
on-line

Tvůrčím záměrem by to mohlo být nazýváno, kdyby se stejný mustr neopakoval několik sezón: dobrý první díl, pak vatové peklo a nakonec koukatelný poslední, aby navnadil diváky na příslib, že v příští sezóně se to konečně zlomí a něco se bude dít i v jejím průběhu.

Tato epizoda byla slušná, ale žádná pamětihodná událost z ní není. Spíš bych očekával, že v podobném duchu se ponesou díly uprostřed sezóny a (mid-)season finále budou ještě o úroveň jinde.

Jinak Negan samozřejmě zábavný a klidně bych si dal jednu dvě sezóny o tom, jak se ke své současné pozici dostal. Včetně toho, kde se naučil vařit špagety.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.