Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Co čekat od nového Městečka Twin Peaks - část 2.


ikona
Redakce
david lynchtwin peaks
Druhá část tématického článku k Městečku Twin Peaks. 

* * * Téma pro vás sepsal uživatel M.F.STUDIO * * *

Původně jsem měl v plánu věnovat celý článek vlivu Městečka Twin Peaks na dnešní svět televizní zábavy. Chtěl jsem rozepsat hlavní témata seriálu, kde všude je můžeme najít a jak Damon Lindelof v seriálu Ztraceni přivedl Lynchův koncept nikdy nekončící záhady k dokonalosti. Měl jsem také v plánu popsat, jak Twin Peaks otevřelo dveře explicitnímu násilí v televizní zábavě a zatraktivnilo ji dalším velkým režisérům. Jenomže s podobnými články se obzvláště v posledních dnech doslova „roztrhl pytel.“ Rozhodl jsem se tedy, že se pokusím čtenářům TVzone nabídnout něco trochu jiného.

1. část o historii a výjimečnosti Městečka Twin Peaks

Stali jste se fanoušky Twin Peaks už v 90. letech, nebo teprve nedávno? Patříte mezi diváky, kteří nikdy nepochopili, co na tom všichni vidí? Bez ohledu na váš vztah k seriálu, všichni si jistě kladete stejné otázky: Má Twin Peaks po tolika letech šanci oslovit nové diváky? Dokáže seriál znovu redefinovat svět televizní zábavy? O čem bude nová sezóna? Čeká nás strhující příběh, nebo zbytečný nostalgický výlet na který za půl roku zapomeneme? Na následujících řádcích se nad všemi těmito otázkami se zamyslím. 

Než se do toho však dáme, jenom vám zdvořile připomenu, že nová řada si odbyde premiéru jak na kabelovce Showtime, tak i na HBO. Současně pro všechny předplatitele služby HBO GO platí, že ihned po premiéře prvních dvou epizod budou volně dostupné ke zhlédnutí také 3. a 4. díl. 

Asi jste si všimli, že si není čeho všimnout. Městečko Twin Peaks má premiéru za týden a zveřejněné záběry by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Je známo, že když si Lynch vyjednával podmínky smlouvy se stanicí Showtime, jedním z jeho požadavků byla naprostá kontrola nad veškerým marketingem.

Absence hlavního traileru s nástinem příběhu se může v dnešní době zdát jako sebevražedný krok. Jak může seriál konkurovat ostatním televizním hitům sezóny, když neukáže potenciálním novým divákům nic z toho, na co se mohou těšit? Je snad nové Twin Peaks zamýšleno čistě pro fanoušky původních sezón? Odpověď je jednoduchá. Lynch & Frost prostě nehodlají přistoupit na současnou „hru“ a zvolili podobnou strategii jako na počátku 90. let. Twin Peaks nebylo úspěšné díky dlouhé marketingové kampani. Uspělo díky své kvalitě a neotřelosti. Seriál nabídl divákům něco nového a právě o tom tehdy začali všichni mluvit.

Přesně od toho se bude odvíjet úspěch třetí řady. Dokáže novým divákům nabídnout něco jiného (a lepšího) než konkurenční seriály? Na první pohled se to může zdát nemožné, ale při bližším zkoumání současné televizní zábavy si můžeme všimnout určité standardizace výroby a stále větší konvenčnosti i v případě stanic jako je HBO nebo streamovací služby Netflix. Lynch & Frost nikdy nehrají na jistotu a mají šanci znovu otřást základy televizní zábavy a nabídnout něco nového. Nechme se překvapit.
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace