Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Seriálový rok 2021 v kostce – 1. část


ikona
Diego.Dorlan
ArcaneBoj o mocCobra KaiMare z EasttownuseriálytopWandaVisionWhat if
Co loni stálo za to vidět? Kdo nejlépe hrál či jaká scéna se nám nejvíce líbila? První část roku v 2021 v kostce. 

Přinášíme vám naše redakční ohlédnutí a zhodnocení roku 2021. V tomto článku se podíváme na nejlepší herecké výkony u mužů i žen. Ohlédneme se za nejlepšími epizodami a také postavami, které nás loni bavily. Na závěr jsme pak vybrali nejlepší scény roku. Každá kapitola představuje jednu kategorii a po pěti příčkách ještě uvádíme naše osobní tipy v dané kategorii.

TOP 7: Nejlepší seriály roku 2021

Seriálový rok 2021 v kostce – 2. část 

NEJLEPŠÍ HEREČKY

5. Sophia Di Martino (Loki)

Kdo jiný by Lokimu být důstojným protihráčem než zrcadlová verze jeho sama? Sophia Di Martino ve své zatím nejlepší roli mistrně zkombinovala Hiddlestonovo ztvárnění Lokiho s komiksovým Lokim a Enchantress i svým vlastním vkladem. Ve společných scénách s titulním antihrdinou za ním nikterak nezaostávala a jejich slovní špičkování patří k tomu nejlepšímu na seriálu. Vůbec není divu, že i bůh přetvářky a iluzí nedokázal odolat kouzlu její Sylvie. (Sam.Vimes)

4. Samantha Sloyan (Půlnoční mše)

Máte rádi nesnesitelně slizké a charakterové odpudivé postavy, kterým máte chuť dát už od první epizody přes držku? Tak to bude pánbíčkářka Bev z Půlnoční mše v podání famózní Samanthy Sloyan něco pro vás. Jedná se totiž přesně o ten prototyp „dobračky,“ který ví, co je podle Boha správné, že existuje pouze jedna dobrá víra a kdo patří mezi vyvrhely společnosti. Ten typ člověka, jímž vlastně vnitřně opovrhujete za jeho zatrpklost a zlost, ale díky své víře dokáže být nepředvídatelnější a nebezpečnější než kdejaká pohroma. Jedná se prostě o obyvatelku tamního zapadlého ostrůvku, kterou budete záměrně nenávidět. A to z velké části zejména díky preciznímu podání její hlavní představitelky. Samantha Sloyan všechnu tu zatrpklost a zlost své role vystihla opravdu bravurně a díky ní se jedná o opravdu záporný charakter se vším všudy. (Spooner)

3. Hailee Steinfeld (Dickinson / Hawkeye / Arcane)

Její komediální herectví a v nejlepším významu slova smysl pro přepjatost využily obě velké hrané role, které Hailee loni ztvárnila. Rozloučila se s básnířkou Emily Dickinson ve třetí a poslední řadě Dickinson, kde uplatnila široce svůj herecký rejstřík. Emilyin entuziazmus a romantická povaha, která se ale do jejích básní propisuje jistou bodavostí, tu přivoní ke květinám, tu nasedá do kočárku jako femme fatale zaslíbená Smrti, vyžaduje ony výšlehy energie, kterých je Hailee více než schopná. V Hawkeyovi pak prokázala kromě tradičně bezchybného komediálního timingu i atletismu Pokud Clint zamíří na odpočinek, o jeho lučištnickou nástupnici netřeba mít obavy. (krauset)

2. Elizabeth Olsen (WandaVision)

Elizabeth Olsen již na filmovém plátně ukázala emocionální rozsah Wandy, ale ve svém vlastním seriálu dostala mnohem více prostoru a mohla tak ukázat, čeho je schopná. V seriálu měla tak Olsen obrovský prostor a využila ho na maximum. Na tom mělo samozřejmě enormní podíl sitcomové zasazení v různém provedení a navrch pak i standardní dějová rovina, kdy se naše postavy pomalu vracejí do reálného světa. Napříč všemi těmito linkami a hereckými polohami odváděla skvělý výkon. (Diego.Dorlan)

1. Kate Winslet (Mare z Easttownu)

Upřímně, tady fakt nebylo o čem a už během jarní premiéry bylo jasné, kdo že se letos stane seriálovou herečkou roku. Kate Winslet totiž předvedla jeden z nejlepších výkonů své kariéry, což už vzhledem k její filmografii naznačuje mnohé. Coby unavená a životem zkoušená Mare je opravdu fenomenální a za rádoby drsným pohledem v jejích unavených očích vidíte jak její utrápenou duši, tak zásahy po každé další ráně, kterou v minisérii utrží. A že jich je fakt hodně. Kate Winslet je ve svém herectví stejně urputná a neoblomná, jako její hrdinka ve vyšetřování. Ona roli zkrátka nehraje, ona ji žije. Tady jsou všechny vavříny a prestižní ocenění prakticky povinností. (Spooner)

Osobní tipy:

Spooner Kate Siegel (Půlnoční mše) – Co by to bylo za minisérii Mike Flanagana, kdyby v ní nehrála jeho manželka Kate Siegel. A opět patří mezi ty největší herecké trumfy. Coby Erin si totiž snadno získá divácké sympatie, bez problémů jí věříte nejvypjatější emocionální pasáže a hlavně jí v tomhle náboženském pekle držíte od začátku do konce palce.

Sam.Vimes Diane Lane (Y: The Last Man) – Zkušená herečka představovala asi to nejlepší na jinak ne moc povedené komiksové adaptaci.

krauset Sarah Snook (Boj o moc) Jediná z Loganových dětí, která se dokázala prosadit mimo rodinný byznys – a přesně to její otec nesnesl. Shiv v podání Sarah Snook – je zvláštně nejistá a přitom sebevědomá, vypočítavá a přesto krátkozraká, krutá, a přitom patrně nejsoucitnější ze sourozenců. Její našpulení rtů, když na ni ve finále dopadne ruka zrádce, je hodno každé ceny.

Jokolo Jessica Chastain (Scény z manželského života) Nikde nehrála tak dobře jako tady. Přechody z chápavé maminky a tolerantní manželky na bezmála bezcitnou svini jsou těžko zaznamenatelné, o to jsou ale ve výsledku působivější. V protikladu s jemným Oscarem Isaacem tvořili výborný kontrast, který pumpoval emocemi celou minisérii.

tomasmy Rosamunde Pike (Kolo času) – Moiraine, členka Aes Sedai, je podle všeho rolí, pro kterou se tahle skvělá britská herečka narodila. Postava je dostatečně zajímavá i bez toho, ale bez Rosamunde by byla jako Gandalf bez McKellena. Je skvělá ve všech polohách – jako vypravěčka, v akčních scénách, jako mentorka hlavních hrdinů. Spolehlivé trumfové eso už tak povedeného seriálu. Jeden z nejlepších castingů posledních let.  

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace